Ekin Türkmen Kimdir?

Ekin Türkmen Kimdir?

Ekin Türkmen 22 Ağustos 1984 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İzmir doğumlu olan ünlü oyuncu aslen Nevşehirlidir.

Kısa bir süre modellik yapan Ekin Türkmen liseyi bitirdikten sonra Best Model yarışmasına katıldı. Yarışmadan derece alamadan ayrılan Ekin Türkmen yarışma vasıtasıyla ünlü yönetmen Osman Sınavla tanışma imkanına sahip oldu.

ekin-turkmen-kimdir

Ekin Türkmen’in Merak Edilen Yönleri

Dizilerde oynamak isteyen Ekin Türkmen İstanbul’a yerleşti. Burada Haliç Üniversitesi tiyatro bölümünü okumaya başlayan Ekin Türkmen’in boyu 1.71 cm’dir. Ekin Türkmen’in kilosu ise 54’tür. Ekin Türkmen’in göz ve saç rengi kahverengidir.

32 yaşında olan ünlü oyuncu evli değildir. Murat Dalkılıçla 3 yıl sevgili olarak kalan Ekin Türkmen evliliğe giden ilişkilerini sonlandırmıştır.

Ekin Türken kız kardeşi Esin Türkmenle birlikte İzmir Buca’da 140 kişilik bir kız yurdu açmıştır. Ayrıca “Küçük Kadınlar” dizisinde oynarken İngilizce eğitimi almak için Amerika’ya giden Ekin Türkmen formuna oldukça özen göstermektedir.

Ekin Türkmen’in Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Ekin Türkmen’in rol aldığı dizi ve filmler arasında; Ekmek Teknesi, Sırlar Dünyası,  Acı Hayat, Beşinci Boyut, Nefes Nefese, Keloğlan Karaprens’e Karşı, Kısmetim Otel, Son Ders: Aşk ve Üniversite, Menekşe ile Halil, Küçük Kadınlar, Adanalı, Karakol, Anadolu Kartalları, Bir Kadın Tanıdım, Aşk Emek İster ve Hatasız Kul Olmaz’dır. Ekin Türkmen şu an ATV’de yayınlanan “Yeter” dizisinde rol almaya başlamıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın