Ecem Özkaya Üstündağ Kimdir?

Ecem Özkaya Üstündağ Kimdir?

25 Haziran 1998 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Ecem Özkaya Üstündağ 28 yaşındadır. Tam adı Ece Nur Özkaya olan ünlü oyuncu yengeç burcudur.  Üniversite eğitimini Maltepe Üniversitesi Radyo Ve Televizyonculuk Bölümü’nde tamamlayan ünlü oyuncunun göz ve saç rengi kahverengidir.

Ecem Özkaya Üstündağ’ın boyu 1.75 cm, kilosu 55’tir. Aslen İstanbullu olan ünlü oyuncu 2010 yılında rol aldığı “Cümbür Cemaat Aile” dizisinde rol arkadaşı olan Mustafa Üstündağ ile evlendi. 2010 yılında dünya evine giren ünlü çiftin 2013 yılı Aralık ayında Ahmet Kaan adını verdikleri birde oğulları bulunmaktadır.

ecem-ozkaya-ustundag-kimdir

Ecem Özkaya Üstündağ’ın Oyunculuk Kariyeri Ne Zaman Başladı?

Ecem Özkaya Üstündağ televizyon dünyasına ilk adımı 2007 yılında atmıştır. “Zengin Kız Fakir Oğlan” dizisiyle herkesin tanıdığı bir oyuncu halinde gelen Ecem Özkaya Üstündağ başarılı bir oyunculuk performansı sergilemiştir.

Ecem Özkaya Üstündağ’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler Hangileridir?

Ecem Özkaya Üstündağ pek çok dizi ve filmde rol almakla birlikte şimdilerde “Hayat Şarkısı” adlı dizide Melek rolünü canlandırmaktadır. Burcu Biricik’le başrollerini paylaştıkları dizi çok izlenmektedir.

Ecem Özkaya Üstündağ’ın rol aldığı diziler; Hayat Şarkısı, Zengin Kız Fakir Oğlan, İffet, Cümbür Cemaat aile, Elveda Rumeli 3. Sezon, Havalimanı / İyi Uçuşlar ve Kartallar Yüksek Uçar’dır. Ecem Özkaya Üstündağ’ın rol aldığı filmler ise 5 Dakkada Değişir Bütün İşler ve Sizi Seviyorum filmleridir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın