Ece Seçkin Kimdir?

Ece Seçkin Kimdir?

Ece Seçkin 12 Eylül 1991 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 26 yaşında olan ünlü şarkıcının gözleri kahverengi saçları ise sarıdır. Ece Seçkin’in boyu 1.61 cm, kilosu ise 47’dir. Başak burcu olan Ece Seçkin’in sevgilisi Emre Çolak’tır.

Ece Seçkin 3 yaşındayken müziğe ilgisi başlamış ve piyano çalmaya başlamıştır.  Annesi piyano öğretmeni olan Ece Seçkin çocuk yaşlardan itibaren müzik ile iç içe büyüdü.

ece-seckin-kimdir

Ece Seçkin Sanat Hayatı’na Nasıl Başladı?

Piyano ve solfej konusunda önemli çalışmalara imza atan Ece Seçkin 1998 yılında konservatuar sınavına girdi. Sınavı başarılı bir şekilde tamamlayan Ece Seçkin birinci oldu.

Ünlü şarkıcı müzik ile birlikte baleyle de ilgilendi. 8 sene hem bale hem de dans dersi alan Ece Seçkin lise yıllarında solistlik yaptı. Lise eğitimi devam ederken pek çok müzik yarışmasına katılan ünlü şarkıcı 2006 yılında şan eğitimi aldı.

2010 yılında Hukuk Fakültesini kazanan Ece Seçkin aynı yıl içersinde Ozon Doğulu ile tanıştı ve kendini müzik dünyasının içerisinde buldu.

Ece Seçkin’in Albümleri

Ece Seçkin’in ilk albümü “Bu Ne Yaa” ismini taşımaktadır. Ozan Doğulu’nun prodüktörlüğünü yaptığı albüm müzik severler tarafından çok beğenildi.

“Bu Ne Yaa” isimli albümde 6 şarkı bulunmaktadır. Radyo programlarında sık sık çıkan Ece Seçkin’in vokalliğini Cihan Okan yapmaktadır. Ece Seçkin hem pop hem de duygusal şarkılarıyla çok sevildi.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın