Ebru Özkan Kimdir?

Ebru Özkan Kimdir?

Ebru Özkan 18 Kasım 1978 yılında Ankara’da dünyaya geldi. 38 yaşında olan Ebru Özkan tanınmış oyuncularımızdan biri olma özelliğine sahiptir. Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nde alan ünlü oyuncu okulu bitirdikten sonra oyunculuğa başladı.

Ebru Özkan’ın boyu 1.73 cm, kilosu ise 55’tir. Saç ve gözleri kahverengi olan ünlü oyuncu 3 Haziran 2016 tarihinde oyuncu olan Ertan Saban’la dünya evine girdi. Özgür bir ruha sahip olan Ebru Özkan fiziki olarak da dikkat çeken bir güzelliğe sahiptir.

ebru-ozkan-kimdir

Ebru Özkan’ın Kariyer Hayatı

Ebru Özkan üniversiteden mezun olduktan sonra oyunculuk yapmaya başladı. İlk defa sinema filmi ile tanışan Ebru Özkan “Kabuslar Evi Bir Kış Masalı” adlı filmde rol almıştır. Filmde Melisa karakterini canlandıran Ebru Özkan sinemada büyük bir başarı elde ettikten sonra ekranlardaki yerini de almaya başlamıştır.

İlk olarak 2009 yılında “Hanımın Çiftliği” adlı dizide Halide karakterine can veren ve adından sık sık söz ettiren ünlü oyuncu daha sonra “Anneler ve Kızları” adlı dizide başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkmıştır.

Ebru Özkan’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Ebru Özkan’ın rol aldığı dizi ve filmler arasında; Paramparça, Anneler ile Kızlar, Hanımın Çiftliği, Çınar Ağacı, Güldünya, Kara İnci, Gözyaşı Çetesi ve Kabuslar Evi: Bir Kış Masası bulunmaktadır. Ebru Özkan başarılı bir oyuncudur.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın