Dila Danışman Kimdir?

Dila Danışman Kimdir?

Dila Danışman 13 Eylül 1988 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbullu olan ünlü oyuncu dans konusunda oldukça yetenekli bir kişiliğe sahiptir. Oyunculuğun yanı sıra dansçılık da yapan Dila Danışman 28 yaşındadır.

Flamenco dansçısı olarak karşımıza çıkan ünlü oyuncu ve dansçı Dila Danışman dansı çok sevdiği için hem hobi olarak hem de ikinci meslek olarak dansla ilgilenmektedir. Dans hocası olarak görevini sürdüren Dila Danışman dizi ve reklamlarda oyunculuk da yapmaktadır.

Dila Danışman’ın boyu 1.66, kilosu ise 59’dur. Güzel oyuncunun saç ve göz rengi ise kahverengidir.

Dila Danışman film izlemeyi de çok sevmektedir. Komik Türk filmlerini izleyen oyuncu yabancı filmlerde de gerilim ve aksiyon türe sahip filmleri tercih etmektedir.

Kitap okumayı da çok seven ve hobileri arasında bulunan Dila Danışman geçek hayatların anlatıldığı kitapları okumayı tercih etmektedir. Dila Danışman evli değildir.

dila-danisman-kimdir

Dila Danışman’ın Ekran Kariyeri

Dila Danışman’ın ekranlarla ilk tanışması “Muhteşem Yüzyıl” adlı diziyle gerçekleşmiştir. Turkcell reklamında boy gösteren Dila Danışman’ın ekran ile ilgili şansı açılmış ve dizilerde rol almaya başlamıştır.

Dila Danışman’ın Rol Aldığı Diziler

Dila Danışman henüz hiçbir filmde rol almamıştır. Dila Danışman’ın rol aldığı dizilerden ilki Muhteşem Yüzyıl’dır.

Daha sonra “Sana bir Sır Vereceğim” adlı dizide Çağla karakterini canlandıran Dila Danışman en son olarak “Ankara’nın Dikmeni “adlı dizide rol almıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın