Deniz Akkaya Kimdir?

Deniz Akkaya Kimdir?

3 Ağustos 1977 yılında İstanbul’da doğan Deniz Akkaya’nın asıl memleketi Kayseri’dir. İlkokulu Faik Reşit Onat İlkokulu’nda tamamladıktan sonra, ortaokulu Bilge Kaan Lisesi’nde tamamladı. Lise eğitimini ise Semiha Şakir Lisesi’nde aldı. Liseyi tamamlayan Akkaya, ardından İstanbul Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. 1997 ‘Best Model of Turkey’ yarışmasına katılarak birinci oldu ve mankenlik kariyerine başladı. Yine aynı sene içerisinde düzenlenen ‘Miss Grace of the World’ yarışmasında ise dördüncü seçildi.

Deniz Akkaya

Deniz Akkaya’nın Televizyon Macerası

1996 yılında Nihat Doğan’ın ‘Maçoyum Ben’ adlı klibinde yer alan Akkaya; Vakko, Yıldırım Mayruk, Beymen, Cemil İpekçi gibi bu sektörün önde gelen isim ve markaları ile tanıtım, defile ve organizasyonlarda yer aldı. Defile ile modelliğin yanı sıra oyunculuk ve sunuculukta da oldukça başarılı oldu.

Deniz Akkaya, uzun yıllar profesyonel mankenlik yaptı. 2008 yılında ‘Sadece Arkadaşız’ ve 2011 yılında ‘Az Sonra’ isimli tiyatro oyunlarında rol aldı. Mankenliği bıraktıktan sonra kendi markası Dasmine’yi kurdu.

Bir programda sunuculuk yapan Akkaya, 2017 yılında programdan ayrılmayı tercih etti.

Deniz Akkaya’nın Özel Hayatı

Akkaya; Okan Bayülgen, Ali Rıza Özderici, Erdal Acar, Murat Aslan, Koray Kasap, Uğur Kozanoğlu, Murat Cevahir, Teoman, Gökhan Çil, Yılmaz Erdoğan, Berent Aydemir, Faik Ergin, Mehmet Söğütlüoğlu, Ali Dinçer, Levent Penso, Ferda Anıl Yarkın, Yavuz Bingöl, Aşkın Topallar, Engin Yakut, Alican Ulusoy, Kargo Koray, İgal Erbaş, Cem Yılmaz, Volkan Akçıray, Tamer Karadağlı gibi ünlü isimler ile yaşadığı aşklarla magazin gündemini uzunca bir süre meşgul etti. Geçirdiği estetik ameliyatlar ile de adından sıkça bahsettirdi.

İşadamı Efe Önbilgin ile olan beraberliğinden Ayşe adında bir kızı olan Akkaya, birlikteliğine 2010 yılında son verdi.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın