Demet Şener Kimdir?

Demet Şener Kimdir?

Demet Şener, 11 Nisan 1977 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Annesi Naime Şener, babası ise Fikret Şener’dir. 3 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğudur. Koç burcuna sahip olan Demet Şener’in saç rengi koyu kahve, göz rengi de kahverengidir. 1.77 cm. uzunluğa sahiptir ve 56 kg ağırlığındadır. Nişantaşı Kız Lisesi’ni tamamladıktan sonra eğitimine devam etmedi ve modelliğe geçiş yaptı.

demet şener

Demet Şener’in Kariyeri

Demet Şener’in meslek hayatı, mankenlik ile başladı. 1994 senesinde manken olan Şener, çeşitli defilelerde boy gösterdi. 1995 yılında ise Miss Turkey güzellik yarışmasına katıldı ve 1. oldu. Hızlı bir şekilde ilerleme kaydederken, ünlü modacıların defilelerine çıktı. Aynı zamanda bazı dizi ve filmlerde rol aldı.

1997 yılında ‘Bir Demet Tiyatro’ ile izleyicilerin önüne çıkan Şener, yine aynı yıl ‘Böyle Mi Olacaktı’ dizisi ile boy gösterdi. 1999 yılında yardımcı karakter olarak ‘Asansör’ adlı filmde oynarken, aynı yıl ‘Kahpe Bizans’ filmin başrol oyuncularından biri oldu. Dizi sektöründe de başrollere oturan Demet Şener, 2000 yılında ‘Aşk Hırsızı’ ve ‘Gölge’ dizilerinde, yine aynı yıl ‘Hemşo’ filminde başarılı performanslar gösterdi. Son olarak 2002 yılında ‘Reyting Hamdi’de konuk oyuncu olarak rol aldı.

Demet Şener’in Özel Hayatı

Demet Şener’in adı öncelikle Cem Yılmaz ile anıldı. Fakat 15 Temmuz 2005 tarihinde milli basketbolcu İbrahim Kutluay ile evlendi. Bu evlilikten, 2006 yılında İrem adında bir kızı ve 2009 yılında Ömer adında bir oğlu oldu.

Demet Şener, ihanet gerekçesi ile eşi İbrahim Kutluay’dan boşanmak istedi. Şimdilerde davaları devam ediyor.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın