Defne Kayalar Kimdir?

Defne Kayalar Kimdir?

Defne Kayalar 7 Mayıs 1975 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Aslen İzmirli olan Defne Kayalar’ın boyu 1.75 cm, kilosu ise 55’tir. Defne Kayalar’ın saç rengi kumral, gözleri ise kahverengidir.

41 yaşında olan güzel oyuncu Defne Kayalar uzun süre hayatını İzmir’de devam ettirmiştir. Lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversite sınavını kazanarak Ankara’ya giden Defne Kayalar grafik tasarım bölümünden mezun olmuştur.

Ankara’dan sonra üniversiteyi tamamlayıp İstanbul’a yerleşen Defne Kaylar  evlidir. Defne Kayalar yönetmen Ali Bilginle mutlu bir evlilik hayatı sürdürmektedir.

Defne Kayalar Kimdir?

Defne Kayalar’ın Kariyeri

Defne Kayalar Ankara’dan İzmir’e geldikten sonra  İstanbul bilgi Üniversitesi’nde çalışma hayatına başlamıştır.  Bir süre asistanlık yapan Defne Kayalar daha sonra “Alacakaranlık“ dizisinde yapımcılık görevini de üstlenmiştir.

“Alacakaranlık” dizisinde yapımcılık yaptıktan sonra Uğur Yücel’le tanışma fırsatı bulan Defne Kayalar “Yazı Tura” filminin yapımcılığını da üstlenmiştir.

Yapımcılık konusunda önemli başarılar kazanan Defne Kayalar uzun süre hiçbir yapımcılık işinde görev almamıştır.

Defne Kayalar’ın Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Yaptığı başarılı yapımcılık göreviyle adını sık sık duyurmayı başaran Defne Kayalar’ın rol aldığı dizi ve filmler arasında; Keskin Bıçak, Eve Düşen Yıldırım, 20 Dakika, Medcezir, Delibal ve Bu Şehir Arkandan Gelecek bulunmaktadır.

Defne Kayalar hem yapımcılık konusunda hem de sergilediği oyunculuk performansıyla izleyicilerin çok beğendiği oyuncular arasında yer alan başarılı kadın oyunculardan biridir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın