Damla Aslanalp Kimdir?

Damla Aslanalp Kimdir?

26 yaşındaki Damla Aslanalp Almanya’da doğdu. Asıl adı Nergiz Damla Aslanalp olan ve 1990 yılında hayata gözlerini açan isim 2013 yılında Almanya’da gerçekleştirilen güzellik yarışmasına katılarak üçüncü olmuştur.

Damla Aslanalp’in boyu 1.74 cm olup kilosu 55 kilodur. Göz rengi yeşil olan Damla Aslanalp’in saç rengi kızıldır. Babasını küçük yaşlarda kaybetmiş olan ünlü oyuncu ablası ve annesiyle birlikte zor günler geçirerek büyümüştür.

Liseyi bitirdikten sonra meslek okuluna giren oyuncu daha sonra asistanlık yapmaya başlamıştır. Almanya’da düzenlenen bir yarışmaya katılan ünlü oyuncu, oyunculuk seçmeleri için Türkiye’den davet alır. Birçok kişi arasından seçilmeyi başaran Damla Aslanalp ilk dizisi olan Kadim Dostum’da 2014 yılında rol almıştır.

damla-aslanalp-kimdir

Damla Aslanalp’in Hobileri

Damla Aslanalp’in en büyük hayali ailesinin Türkiye’ye gelmesidir. Ünlü oyuncunun yapmaktan en çok keyif aldığı şeyler ise çikolata yemek, yürüyüş yapmak ve sinema izlemektir.

Ünlü oyuncu şu an evli değildir. Damla Aslanalp oyunculuk kariyerindeki basamakları sağlam bir şekilde çıkmaya devam etmektedir.

Damla Aslanalp’in Rol Aldığı Diziler

Damla Aslanalp ilk olarak 2014 yılında “Kadim Dostum” dizisiyle sevenlerinin karşısına geçmiştir. “Kadim Dostum” dizisinin yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül yapmıştır.

Damla Aslanalp’in rol aldığı dizilerden bir diğeri ise “Filinta”dır. Oyuncunun en son oynamış olduğu dizi ise “Hayat Sevince Güzel”dir. Hayat Sevince Güzel dizisi de final yaparak sevenlerini üzmüştür.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın