Dağhan Külegeç Kimdir Kaç Yaşında Nereli

Dağhan Külegeç’in Hayatı: Tv dizilerinin aranan isimlerinden biri haline gelmiştir. Ekranda yer aldığı dizilerin yanında pek çok reklam filminde de rol alan ünlü oyuncu Over Game ile program sunuculuğu G.A.G ile birlikte de yardımcı yönetmenli yapmış kariyerine farklı alanlarda da denemelerde bulunarak devam etmiştir. Ünlü tiyatro sanatçısı Altan Erbulak’ın torunu olanDağhan Külegeç’in annesi televizyoncu Ayşe Erbulak babası ise kaligraf Rıza Güleğeç’tir. Kız kardeşinin ismi Nilgün Kuruöz teyzesi ise oyuncu Sevinç Erbulak’tır.

Dağhan Külegeç Kimdir Kaç Yaşında Nereli

İlk oyunculuk deneyimini Ali Taran tarafından yönetilen McDonald’s reklamında rol alarak kazanmıştır. Ünlü oyuncunun rol aldığı ilk televizyon dizisi 2003-2004 senesinde rol aldığı Lise Defteri adlı dizidir. 27 bölüm Serhat adlı karakteri canlandırmıştır bu dizide ve bu diziden sonra da Hırsız Polis adlı dizide Jilet adlı karaktere hayat vermiştir. Ünlü oyuncuyu bulunduğu yere getiren ve ona asıl şöhret kazandıran işi 2007 yılında ekrana gelmeye başlayan Kavak Yelleri’dir.

Bu dizide Efe karakterini canlandıran Dağhan Külegeç  dizide büyük bir başarı elde etmiş ve başarılı bir oyunculuk performansı gerçekleştirerek dizinin en sevilen karakterlerinden biri olmuştur. Dizinin yönetmeni ile kavga etmesi üzerine ayrılma kararı alan oyuncu 2009 senesinde diziye konulan bir araba kazası ile dizinin kadrosundan çıkmıştır. Daha sonra 2010-2011 yıllarında 4. sezonu oynayacak olan diziye geri dönme kararı alan ünlü oyuncu dizide rol almaya devam etmiştir. Ekranların sevilen dizilerinden biri olan Kavak Yelleri 30 Ağustos 2011 tarihinde bitmiştir. Bu dizide İbrahim Kendirci, Pelin Karahan, Aslı Enver ve Sarp Apak gibi ünlü oyuncularla birlikte rol alan Dağhan Külegeç Erbulak Oyunculuk ve Yazarlık Evinin kurucularından biridir ve buranın sahibidir.

2013 yılında yayınlanan Survivor Ünlüler Gönüllüler adlı yarışmada Ünlüler takımında yarışan ünlü oyuncu Panama’da yapılan 3. sezon yarışmaya da katılmıştır. 2014 yılında Kiraz Mevsimi adlı dizide de oynayan başarılı oyuncu Özge Gürel, Sekan Çayoğlu ve Nilperi Şahinkaya gibi isimlerle birlikte rol almıştır.Dağhan Külegeç kimdir kaç yaşında nereli gibi sorular ünlü oyuncu hakkında merak edilenlerden bazılarıdır ve ünlü oyuncu gösterdiği başarılı oyunculuk performanslarıyla beğeni toplamıştır.

daghan-kulegec

Dağhan Külegeç’in Doğum Tarihi: Doğum tarihi 18 Ekim 1978 olan ünlü oyuncu 37 yaşında olmasına rağmen genç görüntüsünü kaybetmeyerek ekranın sevilen, beğenilen ve takip edilen oyuncularından biri olmuştur.

Dağhan Külegeç’in Boyu: Boyu 1.70’tir.

Dağhan Külegeç’in Kilosu: Başarılı oyuncunun kilosu 62’dir.

Dağhan Külegeç’in Göz Rengi: Göz rengi ela olan ünlü oyuncu dikkat çeken bir yapıya sahiptir.

Dağhan Külegeç’in Burcu: Ünü oyuncu terzi burcundandır

Dağhan Külegeç’in Doğum Yeri: Doğum yeri İstanbul olan oyuncu Lise Defteri, Hırsız Polis ve Kavak Yelleri adlı dizilerde rol almış ve bu dizilerde başarılı performanslar sergileyerek izleyenlerin beğenisini kazanmıştır.

Dağhan Külegeç’in Eğitimi: Dağhan Külegeç İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun olmuştur.

Dağhan Külegeç’in Kullanmış Olduğu Sosyal Medya Hesapları:

Twitter : https://mobile.twitter.con/daghankuleqec

Instagram : https://instagram.com/daghannnkulegec/

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın