Cüneyt Çakır Kimdir?

Cüneyt Çakır Kimdir?

Cüneyt Çakır 1976 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır. Kocaeli Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olmuştur. Günümüz şartlarında bir çok sigorta acentesinin sahibi olan kişidir.

Cüneyt Çakır kimdir, Cüneyt Çakır nereli, Cüneyt Çakır kaç yaşında, Cüneyt Çakır boyu, Cüneyt Çakır vikipedi

Futbol ve Cüneyt Çakır

Cüneyt Çakır futbola 10 yaşında tam olarak başlamıştır. 7 yıl boyunca Kartalspor’da top peşinde koşmuştur. 1994 yılında ise kesin bir karar almış ve de hayatına çok farklı bir yön vererek hakem olmaya karar vermiştir. Bu yıllarda henüz 17 yaşında olan Cüneyt hoca amatör küme maçlarında görev almış ve de 1000 kadar maça çıkmıştır.

2001 tarihinde ise Türkiye’de futbolun en üstü olan Süper Lig’de görev almaya ve maç yönetmeye başlamıştır. 172 maç ile bu ligde en fazla maç yöneten hakem rekoru onun kırmış olduğu rekorlardan sadece biridir.

Uluslar Arası Başarı Durumu

2006 yılında onu asıl zirveye taşıyacak olan FIFA kokartını almaya hak kazanmıştır. 69 maç kadar uluslararası maça çıkmıştır. Bunların arasında Şampiyonlar Ligi’nde bir çok maç olmakla beraber Şampiyonlar Ligi Finali de bulunmaktadır.

Dünya’nın en büyüğünün belirlendiği Fifa Dünya Kupası’nda da görev almış ve bir çok otoriteden tam not alarak güzel maçlara imza atmıştır.

Ayrıca Avrupa’nın en büyüğünün belli olduğu maçlarda da onun görev yapması göğsünüzü kabartmış ve şu sıralarda hala devam etmekte olan 2016 Avrupa Şampiyonası’nda en güvenilir hakem olarak gösterilmektedir.

 

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın