Çiğdem Batur Kimdir?

Çiğdem Batur Kimdir?

Çiğdem Batur 13 Temmuz 1982 yılında Düzce’de dünyaya geldi. Liseyi Düzce’de tamamlayan ünlü oyuncu Çiğdem Batur üniversite eğitimini Ankara’da almıştır.

Ankara Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitiren Çiğdem Batur yüksek lisans eğitimini İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde ileri oyunculuk bölümü üzerine tamamladı.

Çiğdem Batur’un boyu 1.68, kilosu ise 54’tür. 36 yaşında olan Çiğdem Batur’un gözleri yeşil saçları ise kumraldır. Yengeç burcu olan Çiğdem Batur evli değildir.

cigdem-batur-kimdir

Çiğdem Batur’un Ekran Hayatı Nasıl Başladı?

Çiğdem Batur’un ekran hayatı ilk olarak Art isimli bir televizyon kanalında başladı. Bu kanalda Alışveriş Çantası adlı bir program sunan Çiğdem Batur tiyatro topluluklarında da yer almıştır.

Sunuculuk ve diksiyon alanında eğitimler alan Çiğdem Batur 2001 ile 2003 yılları arasında Trt’de yönetmenlik ve program asistanlığı yaptı.

Ankara’da ikamet eden Çiğdem Batur 2006 yılında İstanbul’a taşındı ve ilk dizisinde oynadı. Çiğdem Batur’un ilk dizisi Gümüş’tür.

Çiğdem Batur’un ekranlarla tanışması ve herkes tarafından tanınması o dönem büyük ses getiren “Gümüş” dizisi sayesinde gerçekleşti.

Çiğdem Batur’un Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Çiğdem Batur’un rol aldığı diziler arasında; Kurtlar Vadisi Pusu, Papatyam, Vazgeç Gönlüm ve Gümüş  bulunmaktadır.

Çiğdem Batur’un rol aldığı filmler ise; Soğan ve Büşra’dır. Başarılı bir oyuncu olan Çiğdem Batur pek çok alanda özel eğitimler almış kaliteli bir oyuncu olma özelliğine sahiptir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın