Çiğdem Akdemir Kimdir?

Bengütürk ekranlarının sevilen isimlerinden biri olan Çiğdem Akdemir kimdir? merak ediyorsanız hemen konumuzu incelemenizi öneririz.Biyografisini sizler için ekledik.

Çiğdem Akdemir Kimdir?

Çiğdem Akdemir 1985 Yılında İstanbul ilimizde doğmuş bir isimdir.İyi derecede yabancı dil bilen ünlü sunucu Okan Üniversitesi Tercümanlık diğer ismiyle Çeviribilim bölümünü burslu olarak okumaya hak kazandı ve bölümünün birincisi olarak bölümü bitirdi.Uluslararası ilişkileri kendi uzmanlık alanı olarak gördü.Bir takım dersler aldı bu konuda.Birçok alanda staj yaptıktan sonra Ntv’de Dış haberler bölümünde stajını yapmıştır.

Okulu bitirmesinin arasındanda bir çevirmen olarak görev yapmıştır.Spikerlik ve sunuculuk konusunda bir takım eğitimler almıştır.Yetenekli olması nedeniyle hocası tarafından hemen keşfedilmiştir ve Tvlere çıkmaya artık başlamıştır.

Birçok görevde bulunmuştur.Haber spikeri, seslendirme ve çevirmen görevlerinde başarı ile bulunmuş br isimdir.
Burada akşam ve gece haberleriyle başlayan görevini gündüz haber kuşakları spikeri olarak devam ettirdi. Bir çok özel yayını ve son dakika gelişmelerinin takip edildiği yayınları sunmuştur.Bazıları şunlardır ABD Başkanlık Seçimleri, Ermenistan ile Protokollerin İmzalanması, Afganistan’ın Başkenti Kabil’deki Terör Saldırıları, İstanbul’daki Sel Felaketi, ABD Başkanı Obama’ya Nobel Ödülü Verilmesi, Yılbaşı Özel Yayınları gibi uzun sürecek yayınlarda yer almaktadır. Özel yayınlar ve haber kuşakları içerisinde siyaset, iş dünyası , sivil toplum kuruluşları, akademik alan, sanat dünyası vb. alanlardan birçok önemli isimlerle röportajlar gerçekleştirdi. Bu isimler arasında BBP’nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Ayasofya Belgeseli Yapımcısı ve Yönetmeni Göksen Gülensoy, Avrupa 2010 İstanbul Kültür Başkenti Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Kurt, İranlı Gazeteci Vahit Beyt, ABD’li Gazeteci Clint Deloatch gibi pek çok farklı alandan isimler yer almıştır.

Tv izleyenler için çok sevilen bir isim Olan Çiğdem Akdemir uzunca bir zamandır Bengütürk ekranlarında haber sunmaktadır.Başarısınla iyi bir sunucu ve spiker olduğunu göstermektedir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın