CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak Kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak kimdir? CHP Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak aslen nerelidir? Erdoğan Toprak kaç yaşında ve nerede doğmuştur. İşte Erdoğan Toprak’ın biyografisi

ERDOĞAN TOPRAK KİMDİR? ASLEN NERELİDİR?

1960 yılında Adana’da dünyaya gelen Erdoğan Toprak aslen Adana Seyhanlıdır. Zeytinli köyünden olan Erdoğan Toprak hemşerileri ile hep iç içedir. Eğitimini Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi tamamlayana Erdoğan Toprak çalışmaya hayatına ilk olarak 1983 yılında serbest ticaretle işi ile başlamıştır.

Türkiye Genç İşadamları Derneği ve İstanbul Ticaret Odası üyeliği bulunan Erdoğan Toprak bu derneklerde başarılı bir çalışma  şekli gerçekleştirmiştir. 1988 yılında Bahçelievler Spor kulübü başkanlığına getirilen Erdoğan Toprak daha sonrasında ise Beşiktaş Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı ve Bakırköy Spor Kulübünde As Başkanlık görevlerini başarılı bir şekilde yürütmüştür.

İş hayatı kadar siyasi kariyeride bir o kadar iyi olan Erdoğan Toprak ilk olarak 1992 yılında siyasete atılmıştır. 20., 21. ve 24. Dönem CHP İstanbul Milletvekili olarak meclise girmeyi başarmıştır. 2002 yılında “Spordan Sorumlu Devlet Bakanı” olan Erdoğan Toprak yine bu görevide başarılı bir şekilde yürütmüştür.

erdogan-toprak-aslen-nereli-231

Erdoğan Toprak  ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi Tanıtım, Basın ve Propaganda, İdari ve Mali İşler, İşveren Sendikaları ve Meslek Örgütlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

Son olarak “CHP Genel Başkan Başdanışmanlığı” görevine getirilen Erdoğan Toprak bu görevi başarıyla yürütmüştür.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın