Ceren Moray Kimdir?

Ceren Moray Kimdir?

Ceren Moray 5 Haziran 1985 yılında Diyarbakır’da doğdu. Diyarbakırlı memur bir ailenin tek kızı olarak dünyaya gelen Ceren Moray küçük yaşta İstanbul’a gelmiş ve gençlik dönemini İstanbul’da geçirmiştir.

Annesi Kastamonulu olan güzel oyuncu Pera Güzel Sanatlar’da tiyatro eğitimi alan Ceren Moray üniversite eğitimini Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nda aldı. Tiyatro bölümü okuyan Ceren Moray üniversiteden 2009 yılında mezun oldu.

Ceren Moray’ın boyu 1.60 cm, kilosu 45’tir. Birçok dizi ve filmde rol alan Ceren Moray oyunculuk kariyerine ilk olarak 2003 yılında başlamış ve şöhret basamaklarını hızla tırmanıp Türkiye’nin aranılan ve çok beğenilen oyuncuları arasındaki yerini almıştır.

Ceren Moray Sanat Hayatına İlk Adımı Nasıl Attı?

Ünlü oyuncu Ceren Moray ilk olarak 2003 yılında Serseri Aşıklar dizisindeki oyunculuğuyla sanat hayatına ilk adımı atmış oldu.

Müjde Ar, Yeşim Büber ve Levent Üzümcü gibi oyuncuların yer aldığı dizide güzel bir oyunculuk sergileyerek kariyerine ilk adımı atmış oldu. Daha sonra 2007-2010 yılları arasında Kavak Yelleri dizisinde rol alan Ceren Moray oyunculuğu için önemli bir rolde görev aldı.

Ceren Moray  Kimdir? Ceren Moray  Nereli Kaç Yaşındadır?

Ceren Moray’ın Rol Aldığı Diziler ve Filmler

Ceren  Moray’ın rol aldığı diziler; Serseri aşıklar, Dayı, Nefes Nefese, Doktorlar, Kavak Yelleri, İşler Güçler ve O Hayat Benim’dir. Ceren Moray’ın rol aldığı filmler ise Yok Artık ve Bir Küçük Eylül Meselesi’dir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın