Cengiz Kurtoğlu Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

Sevilen Sanatçılardan biri olan Arabesk ve Taverna müziğin krallarından biri olan Cengiz Kurtoğlu Kimdir? kaç yaşında ve nereli sorularına sitemizde cevap bulabilirsiniz.

Cengiz Kurtoğlu Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

Cengiz Kurtoğlu 5 Mayıs 1959 yılında Artvin Arhavide dünyaya gelmiştir.İlk ve Orta öğrenimini Artvin Arhavi’de tamamlamıştır.Müzik hayatına başlamadan önce Artvin’de bulunan çay fabrikasında bir süre boyunca memur olarak görev almıştır.Milyonlarca seveni olan Cengiz Kurtoğlu birbirinden güzel şarkıları seslendirmiş ve insanların hem kalbime hem ruhuna girmeyi başarmıştır.En sevilen şarkılarından birkaçı ise Gelin Etmişler, Küllenen Aşk, Okul Yılları, Hain geceler gibidir.

O yıllarda Ciha Dağı Efsanesi isimli orkestrayı kurarak amatör müzik çalışmalarına başlamıştır.

Askerlik için Ankara‘ya gittiğinde henüz 20 yaşındaydı. 1979 yılında askerliğini Ankara‘da tamamladıktan sonra 1982 yılında İstanbul‘a geldi. Amatör demo kasetini hazırlayıp bir müzik firmasına gönderen Cengiz Kurtoğlunun hayatı, o tarihten sonra değişti.

İlk albümü “Sen Sözden Anlamazsın“‘ı çıkartarak yüzbinlerin, daha sonra da milyonların sevgilisi oldu.

1983‘ten beri sahne y Kurtoğlu, kendi yönetiminde olan Sima Müzik Yapım isimli şirketine büyük oğlu Orçun Bora Kurtoğlu‘nu da dahil etti.

1979‘da başlayan evliliği’nden Aylin 22 adında bir kızı,Orçun 24 ve Aydın 20 adında 2 oğlu var.

Bizde Cengiz Kurtoğluna başarılarının devamını diliyoruz şarkılarını severek dinlediğimizi belirtmek isteriz.

1 Yorum

  1. yeliz ibramova 16 Şubat 2016

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın