Cem Yılmaz Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Cem Yılmaz Kimdir?

Karikatürist, komedyen, senarist, oyuncu ve yönetmen olan Cem Yılmaz, 23 Nisan 1973 tarihinde İstanbul da dünyaya gelmiştir. Cem Yılmaz aslen Sivaslıdır. Annesinin adı Sabahat, babasının adı da Arif’tir. Cem Yılmaz toplamda 3 kardeştir, ilkokulu Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunda okumaya başlamış ancak 4. sınıftayken Bahçelievler’e taşınmışlardır. Cem Yılmaz ortaokulu Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulunda , liseyi Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde tamamlamıştır.

 Cem Yılmaz Nereli?

Cem Yılmaz aslen Sivaslıdır ancak İstanbul da doğmuştur. Üniversite öğrenimini de Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde gerçekleştiren Cem Yılmaz, bu dönemde Leman adlı mizah dergisinde de karikatür çizmeye başlamıştır. İlk yaptığı komedi gösterisini 1995 yılında Ağustos ayında Leman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirmiştir. 1995 yılının Aralık ayında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde ( BKM’de ) komedi gösterileriyle sahne almaya başlamıştır. Bugüne kadar yüzlerce hatta binlerce gösteriye çıkan Cem Yılmaz, neredeyse her gösterisini kapalı gişe sergilemiştir. Cem Yılmaz ülke dışında  da Amerika ve Avrupa’da da stand-up gösterileri gerçekleştirmiş yurtdışındaki Türk vatandaşlarına da keyifli anlar yaşatmıştır.

Leman Dergisinde yayınladığı çalışmalarını “Karikatürler” adlı kendi kitabında yayınlamıştır. Sinema alanında ilk deneyimini “Her şey Çok Güzel Olacak” isimli filmde Mazhar Alanson’la başrolü paylaşarak yaşamıştır. 1998 yapımı olan bu filmi yurtiçi ve yurtdışında toplam 1.800.000 kişi izlenmiştir. Televizyon reklamcılığında da adından söz ettirmeyi başaran Cem Yılmaz pek çok başarılı reklam filmine imza atmıştır. Reklam filminde oynadığı bazı firmalar Panasonic, Doritos, Opet, iş Bankası ve Türk Telekom’dur.

Cem Yolmaz Kaç Yaşındadır?

Cem Yılmaz 23 Nisan 1973 de doğmuştur. Şu an 42 yaşında olan sanatçının pek çok başarılı projede imzası vardır. 2001 yılında askere giden Cem Yılmaz, askerlikte yaşadıklarını da komedi gösterilerinde kullandı. 2004 yılında gösterime giren G.O.R.A.  filminde 4 farklı karaktere can verdi. Bu filmin devamı olan A.R.O.G. filmi ile yine sevenleriyle buluştu. 2007 senesinde, “CMYLMZ Fikir Sanat” adlı bir şirket kurarak, senarist, oyuncu, yönetmen ve yapımcı olarak faaliyetlerine bu şirkette devam etti.

Cem Yılmaz resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın