Cem Kılıç Kimdir?

Cem Kılıç Kimdir?

Dizi ve sinema oyuncusu olarak ekranlara merhaba diyen Cem Kılıç 4 Ocak 1978 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk ve ortaokul eğitimini Ankara’da tamamlayan ünlü oyuncu üniversite eğitimini almak için Amerika’ya gitmiştir.

Amerika’da American Alfred Univercity’de eğitim almaya başlayan Cem Kılıç, medya İletişim bölümü üzerine üniversite eğitimini tamamlamıştır.

Cem Kılıç’ın Televizyon Hayatı

Cem Kılıç ilk olarak 1996 yılında “Çılgın Bediş” dizisiyle ekranlara ilk adımını atmış oldu. Ancak Türkiye onu “Ekmek Teknesi” dizisindeki “Korkut” karakteriyle tanıdı.

Adının herkesin aklına kazınmasını sağlayan “Ekmek Teknesi” dizisindeki Korkut karakterinin “Lan Jale” şeklindeki sevgiliye iltifatları tüm izleyicilere güzel anlar yaşattı. Cem Kılıç dizi ve sinema oyunculuğu dışında şarkı da söylemektedir. Gece kulüplerinde sahne alan ünlü oyuncunun kendi seslendirdiği şarkıları da bulunmaktadır.

cem-kilic-kimdir

Cem Kılıç’ın Oynadığı Dizi ve Filmler

Yakışıklı oyuncu birçok dizi ve filmde önemli roller almıştır. Cem Kılıç’ın oynadığı diziler arasında Çılgın Bediş, Mavi Düşler, Hayat Bağları, Okul, Limonata, Çapkın, Ah Polis Olsam, Sıcak Saatler, Hayat Bağları, Ekmek Teknesi, Çapkın, Dinle Sevgili ile Hayal ve Gerçek bulunmaktadır.

Cem Kılıç’ın oynadığı filmler ise 2004 yılında çekilen “Okul” filmi, 2009 yılında vizyona giren “Süpürr” filmi ve 2010 yılında çekilen “Şov Bizınıs” filmleridir.

“Dinle Sevgili” dizisinde oynağı Mehmet karakteri Cem Kılıç’ın oynadığı önemli karakterler arasında yer almaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın