Cem Adrian Kimdir?

Cem Adrian Kimdir?

Ortalama bir insandan üç kat daha uzun ses tellerine ve 4.5 oktavlık ses genişliğine sahip Cem Adrian, müzisyen, besteci ve prodüktördür. 30 Kasım 1980 yılında Yugoslav göçmeni bir ailenin çocuğu olarak Edirne’de dünyaya geldi. Bu gün 37 yaşında olan sanatçı 12 yaşından itibaren Edirne’de radyoculuk yapmaya başladı. Radyoculuk işine belirli aralıklarla on yıl boyunca devam etti ve ilk bestelerini ise ortaokul yıllarında yaptı. İlk albümünde yer alan şarkıların kaydını iki tanesi hariç hepsini çalıştığı radyonun stüdyosunda yaptı. Sonraki yıllarda müzik piyasasında kendine yer bulmak için İstanbul’a giden sanatçı burada çeşitli yerlerde sahne almıştır.

Cem Adrian Kimdir?

Cem Adrian’ın Keşfedilmesi Nasıl Olmuştur.

İstanbul’da 2003 yılında “Mystika” adlı bir grup kurarak etnik müzik yapmıştır. 2004 yılında bir kafede çalıştığı sırada Fazıl Say’ın bir arkadaşıyla tanışma fırsatını yakaladı. Bu şekilde pek çok enstrüman sesini kendi sesiyle taklit ederek hazırladığı Demosunu ünlü piyaniste ulaştırmayı başardı. Duyduğu sese hayran kalan Say, sanatçının Bilkent Üniversitesi’nde eğitim alması için yardımcı oldu.

Cem Adrian Çalışmaları

2005 yılında, 1997 ve 2003 yılları arasında kaydettiği demolardan ve 2004 yılında ünlü piyanist Say ile verdiği ilk konserinin kayıtlarından oluşan ilk albümünü çıkardı. “Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım” adlı albümle ünlü sanatçı müzik piyasasında kendine bir yer bulmuş oldu. 2006 yılında ise yapımcılığını üstlenerek ikinci albümü olan “Aşk Bu Gece Şehri Terk etti” yi çıkardı. Bu albümle sanatçı kişiliğini ve farklı tarzını ön plana çıkaran sanatçı albümle aynı adlı şarkısında 134 kanal vokal kaydı yaparak hiç enstrüman kullanmadı.  Bu albümlerden sonra birçok yerde konser veren sanatçı aynı zamanda da albüm çalışmalarına  devam etmiştir. 2014 yılında çıkardığı “Sana Bunları Hiç Bilmediğin Bir Yerden Yazıyorum” bu albümlerden biridir.

 

1 Yorum

  1. melis 20 Şubat 2017

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın