Cankat Aydos Kimdir?

Cankat Aydos Kimdir?

Cankat Aydos 12 Aralık 1992 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Yay burcu olan Cankat Aydos aslen Ankaralıdır. Cankat Aydos’un boyu 1.80 cm, kilosu ise 71 kilodur.  Yakışıklı oyuncu Cankat Aydos Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu.

 

24 yaşında olan genç oyuncunun saçları kahverengi, gözleri ise eladır. Zamanının büyük bir kısmını basketbol oynayarak geçiren Cankat Aydos lisanslı basketbol oyuncusudur.

Sekiz sene basketbol oynayan ünlü oyuncu daha sonra oyunculuk yapmaya karar vermiş ve eğitimler almıştır. Cankat Aydos evli değildir.

Cankat Aydos

 

Cankat Aydos Ekranlarla Nasıl Tanıştı?

Cankat Aydos birçok kısa filmde rol almıştır. 10’a yakın kısa filmde rol alan Cankat Aydos’un rol aldığı kısa filmlerden bazıları “Umut” ve “Aynı Adam” isimli filmlerdir.

Konservatuara başladığı yıllarda “Kayıp” ve “Maral” adlı dizilerde rol alan Cankat Aydos reklamlarda da rol almıştır. Ülker Çizi reklamında boy gösteren Cankat Aydos başarılı bir oyunculuk performansı sergilemiştir.

Cankat Aydos’un Rol Aldığı Dizi ve Filmler Nelerdir?

Cankat Aydos pek çok dizide başarılı bir oyunculuk performansı sergilemiş ve adından sık sık söz ettirmeye başlamıştır. Cankat Aydos’un rol aldığı diziler arasında Maral, Kayıp, Behzat Ç., Emanet, Benim Güzel Hikayem ve Arkadaşlar İyidir bulunmaktadır.

Cankat Aydos’un rol aldığı film ise “Karışık Kaset” adlı film olup Cankat Aydos’un ilk film projesi olma özelliğini taşımaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın