Çağla Şikel Kimdir?

Çağla Şikel Kimdir?

Çağla Şikel 2 Ocak 1979 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi Adanalı olan Çağla Şikel’in babası Karslıdır. Çağla Şikel’in babası Azerbaycan Türkü’dür. İlkokula 1985 yılında başlayan Çağla Şikel ilkokul 4. sınıftayken devlet konservatuarına yazıldı. Bale eğitimi alan Çağla Şikel 1993 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın ortaokul bölümünden mezun oldu.

Üniversite eğitimini de Mimar Sinan Üniversitesi’nde alan Çağla Şikel aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Çağla Şikel’in boyu 1.80 cm, kilosu ise 58’dir. Göz rengi kahverengi, saçları açık kumral olan Çağla Şikel oğlak burcudur.

38 yaşında olan Çağla Şikel 9 Ağustos 2008’de Emre Altuğ ile evlendi ve iki tane çocuğu dünyaya geldi. Evliliklerini sürdüremeyen Çağla Şikel Emre Altuğ çifti yollarını ayırdı.

çağla şikel

 

Çağla Şikel’in Sanat Hayatı

Çağla Şikel tiyatro, dizi, sinema oyunculuğunun yanı sıra mankenlik ve fotomodellik yapmıştır.  “Odesa” ismini taşıyan filmde rol alan Çağla Şikel Fındıkkıran Balesi, Külkedisi, Yedisi Birden ve Sihirbaz gibi oyunlarda rol almıştır.

Sunuculukta yapan Çağla Şikel“Dansa Var Mısın?”adlı programı sunmuş ve 2012 yılında “Bugün Ne Giysem” moda programında jürilik yapmıştır. Çağla Şikel uzun bir süre Alişan’la birlikte sabah programı da sunmuştur.

Çağla Şikel’in Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Çağla Şikel’in rol aldığı dizi ve filmler arasında; Odesa, Görgüsüzler, Cennet Mahallesi, Avrupa Yakası ve Zehirli Çiçek’tir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın