Çağan Irmak Kimdir?

Çağan Irmak Kimdir?

Çağan Irmak 4 Nisan 1970 de doğmuş olup İzmirlidir. 46 yaşında olan Türk yönetmenin boyu 1.74 kilosu 68’dir. Çocukluk yıllarını Seferhisar’da geçiren Irmak, Ege Üniversitesi Radyo ve Sinemadan mezun oldu. Meslek hayatına yıldırım hızıyla giren ve çok ses getiren Irmak isminden çok söz ettirdi.

cagan-irmak-kimdir

Yönetmenlik Yaptığı Diziler

Bir zamanların soluksuz izlenen Asmalı Konak dizisinin yönetmenidir. Bu diziyle ismini bütün Türkiye’ye duyurmuş ve başarı merdiveninin basamaklarını bu dizi ile hızla tırmanmıştır. Bir başka ses getiren dizisi ise Çemberimde Gül Oya dizisidir.

Bu dizisinde 1980 de yaşanan iç karışıklıkları ele almış gergin bir süreci anlatmış, yine aynı dizide 2000’li yıllarda neler olmuş nesil ne yaşamış kısa bir gezintiye çıkardı izleyicisini. Bu diziyi, yazmış ve yönetmiş olan Irmak yine adından çok söz ettirdi.

Çağan Irmak’ın Yönettiği Filmler

Irmak birçok filminden olumlu yanıtlar almıştır. Bunlar; Bana Şans Dile, Mustafa Hakkında Her şey, Babam ve Oğlum, Ulak, Issız Adam, Nadide Hayat, Karanlıktakiler, Prensesin Uykusu, Unutursam Fısılda, Dedemin İnsanları, Tamam Mıyız, isimli filmleridir.

Çağan Irmak, bu filmlerden gerekli beklentiyi almış ve bunu ödüllerle taçlandırmıştır. Aldığı ödüllerden biri en çok beğeniyi kazanan Babam ve Oğlum filmidir. Öyle olmasaydı en iyi yönetmen, en iyi senaryo, en iyi film ödülünü alamazdı. Çağan Irmak filmlerinde çoğunlukla aynı isimlere yer vermiştir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın