Burcu Esmersoy Kimdir Nerelidir?

Burcu Esmersoy’un kim olduğu, nereden ve nasıl geldiği, ekranların parlayan yıldızı olarak nasıl bu kadar popüler olduğu, parmakla gösterilir hale geldiği hep merak edilen sorular arasında yer almıştır.Burcu esmersoy kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte tüm bu merak ettiğiniz soruların cevaplarını öğreneceksiniz.

Burcu Esmersoy Kimdir?

Bir hayli popüler olan Burcu Esmersoy’un kim olduğunu merak etmemek elde değil. Ekranların güzel yüzü olan Burcu Esmersoy NTV kanalında sunduğu spor ve haber programlarıyla ün kazanmış Türk sunucudur. NTV kanalında 2006 yılından itibaren spor servisi sunuculuğu yapmaktadır. Ayrıca Evo ve NYC dergilerinde de yazarlık yapmaktadır. Burcu Esmersoy, 2 Ekim 1976 tarihinde Timur Esmersoy’un çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Beşiktaş Lisesi’ni bitirmiş ve İstanbul Üniversitesi’ne gitmiştir.

1997 yılında katılmış olduğu Miss Turkey adlı güzellik yarışmasında 4. Olmuştur. Medya dünyasına ise Hıncal Uluç’un sekreteri olarak girmiştir. Burcu Esmersoy birkaç klip oyunculuğu yapmış, Kanal D’de çocuk programları sunmuş, 2000 yılında ise CNN Türk’ün spor departmanına girmiştir ve burada 2005 yılına kadar çalışarak dış haber editörü, muhabir gibi görevler yapmıştır. 2006 yılında NTV kanalındaki bir spor programını sunmaya başlayan Burcu Esmersoy, erkeklerin daha fazla hâkim olduğu bu bölümde başarılarıyla büyük yankı uyandırmıştır.

burcu esmersoy

burcu esmersoy

Bu sayede NTV Spor Servisi’nin vazgeçilmez yüzü haline gelmiştir. Burcu Esmersoy bu alanda, Formula 1 yarışlarını bile yerinde takip etmiş ve programlar yapmıştır. Kendisi oyuncu olarak ise 2010 yılında Romantik Komedi Filminde yer almıştır. Gene 2010 yılında yayınlanmış olan Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu Yok Böyle Dans adlı yarışma programında Azra Akın, Bedük, Burcu Güneş, Sibel Arna gibi isimlerle birlikte yarışmacı olarak katılmıştır. Bu yarışma programında 2011 yılında ise sunucu olarak yer almıştır. Burcu Esmersoy 2012 yılında da Acun Ilıcalı’nın hazırlamış olduğu Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında sunucu olarak görev almıştır.

Burcu Esmersoy Nerelidir?

Burcu Esmersoy, 2 Ekim 1976 tarihinde Timur Esmersoy’un kızı olarak İstanbul’da bir hastanede dünyaya gelmiştir. Kendisinin ailesi aslen Çerkez kökenlidir. Burcu Esmersoy’un ailesi, kendisi 4 yaşındayken boşanmış ve ablası ile kendisine babaannesi bakmış, o büyütmüştür.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın