Burak Serdar Şanal Kimdir?

Burak Serdar Şanal Kimdir?

Burak Serdar Şanal 28 Ağustos 1988 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 28 yaşında olan ünlü oyuncu Burak Serdar Şanal üniversite eğitimini Maltepe Üniversitesi’nde aldı.

Maltepe Üniversitesi drama bölümü üzerine eğitim alan Burak Serdar Şanal 2016 yılında “Yeşil Deniz” dizisindeki rol arkadaşı Merve Akkaya ile nişanlandı.

Burak Serdar Şanal’ın boyu 1.88 cm, kilosu ise 72’dir. Saç rengi ve göz rengi kahverengi olan Burak Serdar Şanal başak burcudur.

Burak Serdar Şanal Kimdir?

Burak Serdar Şanal Ekranlarla Nasıl Tanıştı?

Burak Serdar Şanal oyunculuk mesleğiyle ilk defa “Arka Sokaklar” dizisiyle tanıştı. 2008 yılında “Arka Sokaklar” dizisiyle üne kavuşan Burak Serdar Şanal “Avrupa Avrupa” dizisinde canlandırmış olduğu Can karakteriyle herkesin tanıdığı bir oyuncu haline gelmiştir.

Burak Serdar Şanal’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler Nelerdir?

Burak Serdar Şanal’ın rol aldığı ilk dizi projesi 2008 yılında yayınlanmaya başlayan “Arka Sokaklar” dizisidir. 2009 yılında “Peri Masalı” ve “Küçük Kadınlar” adlı dizide rol alan Burak Serdar Şanal 2011 yılında “Avrupa Avrupa” ve “Dinle Sevgili” dizilerinde rol almıştır.

Burak Serdar Şanal 2012 yılında “Böyle Bitmesin”, 2014 yılında “Yeşil Deniz” ve 2016 yılında “Rüzgarın Kalbi” adlı dizide rol almıştır.

Rüzgarın Kalbi adlı dizide başrol oynayan Burak Serdar Şanal başarılı bir oyunculuk performansı sergilemiştir. Rüzgarın Kalbi dizisi reyting rekorları kırmasına rağmen final yapmıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın