Buminhan DEDECAN Kimdir Nereli Kaç Yaşında

Buminhan DEDECAN Kimdir

Sinema ve dizi oyuncularının yüzlerinden olan Buminhan DEDECAN, 20 Temmuz 1984 İstanbul doğumludur. Evli olan Buminhan DEDECAN, bir avukat oğludur.

2001 ve 2002 yıllarında Erberk Ajansından mankenlik eğitimi aldığı da bilinmektedir. Eğer ki mezuniyet bilgileri hakkında bilgiler vermemiz gerekirse, üniversite mezunu olduğu bilinmektedir. 190 cm boya sahip olan Buminhan DEDECAN, 2007 yılında, Kültür Üniversitesi Radyo Televizyon ve Oyunculuk mezunu olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra daha önceden Radyo TV Yapım Yönetim Sunum ve senaryo teknikleri oyunculuk mezunu olduğu da bilinmektedir.  Özellikle yakışıklılığı, ses tonu ve karizmatik duruşu ile birçok dizi ve reklamda oyunculuğunun yanı sıra dublaj yaparak da adından sıkça söz ettirmeyi başarmış olan oyuncu hala yayımlanmakta olan popüler dizilerin ve Türk filmlerinin gözdelerinden biridir.

Aldığı eğitimden bahsetmek gerekirse eğer toplamda 169 saat olan kamera karşısında bir eğitim almıştır. Eğitim aldığı Pana Akademide ise pek çok farklı usta oyuncu bulunmaktadır. Bunlardan bahsetmek gerekirse eğer bilgiler şöyledir.

  • Osman Wöber,
  • Turgay Tanülkü,
  • Kenan Işık,
  • Fikret Hakan,
  • Necati Şaşmaz,
  • Ediz Hun, Erdem
  • Ergüney, Ali Sürmeli

Bazı reklam filmlerinde ve dizilerde oynayan Buminhan DEDECAN, kurlar vadisi dizisinde de BAKİ rolünü aldığı bilinmektedir. Bunların yanı sıra günümüze kadar pek çok rol ile sizlere ve ekran karşısına çıktığı bilinmektedir. Şimdide kısaca kişisel özellikleri hakkında bilgiler verelim.

Buminhan Dedecan

Buminhan Dedecan

Buminhan DEDECAN Doğum Tarihi:

20 Temmuz 1984

Buminhan DEDECAN Boyu:

190 cm

Buminhan DEDECAN Kilosu:

80 kg

Buminhan DEDECAN Göz Rengi:

Yeşil

Buminhan DEDECAN Burcu:

Yengeç

Buminhan DEDECAN Doğum Yeri:

İstanbul – Bayrampaşa

Buminhan DEDECAN Eğitim Durumu:

Üniversite

Buminhan DEDECAN kişinin sosyal medya hesapları

İnstgram: https://instagram.com/dedecan63/

Twitter: https://twitter.com/buminhandedecan

Facebook: https://www.facebook.com/byh2o

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın