Bülent İnal Kimdir?

Bülent İnal Kimdir?

19 Mayıs 1973 yılında Şanlıurfa Hilvan’da dünyaya gelen Bülent İnal 43 yaşındadır. Aslen Şanlıurfalı olan ünlü oyuncu dizi ve sinema oyuncusudur. Boğa burcu olan Bülent İnal’ın boyu 1.84 cm’dir. 76 kilo ağırlığında olan ünlü oyuncunun saçları siyah, gözleri ise kahverengidir.

Bülent İnal 2011 yılında Melis Tüysüz ile evlendi. Bülent İnal ile Melis Tüysüz çiftinin bir de oğlu vardır. Bülent İnal’ın tam adı Mehmet Bülent İnal’dır. Annesi hemşire olan ünlü oyuncunun babası postanede memurluk yapmıştır.

Bülent İnal’ın babası yıllar önce vefat etmiştir. İlkokulu Bursa ve İstanbul’da okuyan ünlü oyuncu ortaokulu bitirdikten sonra İzmir’e göç etti. Üniversite eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı üzerine yapan Bülent İnal pek çok tiyatro oyunu ve dizide yer aldı.

bulent-inal-kimdir

Bülent İnal’ın Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Bülent Ünal’ın rol aldığı dizi ve filmler; Mahallenin Muhtarları, Kayıkçı, Yedi Numara, Dikkat Bebek Var, Vizontele Tuuba, Ihlamurlar Altında, Kara Yılan, Başka Semtin Çocukları, Azad, Karanlıkta Koşanlar, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Babam ve Ailesi, Urfalıyım Ezelden’dir.

Bülent İnal’ın Aşk Hayatı

Bülent İnal 2005 yılında Tuba Büyüküstün’le evlendi. 2007 yılında boşandıktan sonra Beren Saat ile aşk yaşamaya başladı.

Beren saatle 2009 yılında yollarını ayıran ünlü oyuncu 2011 yılında Melis Tüysüz ile dünya evine girdi.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın