Bülent Arınç Kimdir?

Bülent Arınç Kimdir?

Bülent Arınç 1948 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Aslen Manisalı olan Bülent Arınç lise eğitimini Manisa Lisesi’nde aldı.

Liseyi tamamladıktan sonra Ankara Hukuk Fakültesi’ni kazanan Bülent Arınç 1970 yılında üniversiteden mezun oldu.

Manisa’da serbest avukatlık yapan  Bülent Arınç daha sonra avukatlı bırakarak siyasetteki yerini almıştır.

Bülent Arınç Kimdir?

Bülent Arınç’ın Siyaset Hayatı

Üniversite yıllarından itibaren siyasetle uğraşmaya başlayan Bülent Arınç gençlik kolları bakanı olarak siyasette söz sahibi olmaya başladı. 24 Aralık 1995 yılında Refah Partisi’nden milletvekili adayı olan Bülent Arınç Manisa milletvekilliği yapmıştır.

1998 yılında Refah Partisi’nin kapatılmasının ardından yakın arkadaşlarıyla Fazilet Partisi’ne geçiş yapan Bülent Arınç 1999 yılında Fazilet Partisi üzerinden girdiği milletvekili seçimlerinde Manisa milletvekili oldu.

Fazilet Partisi’nin 2001 yılında kapanmasının ardından 14 Ağustos 2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’ne geçiş yapan Bülent Arınç Ak Parti’nin kurucuları arasında yer almaktadır.

2002 yılında yapılan erken seçimlerde Ak Parti Manisa milletvekili olan o tarihten bu yana Manisa Milletvekilliği görevini yürütmektedir.

Bülent Arınç’ın Özel Hayatı

Bülent Arın evli olup iki tane çocuğu bulunmaktadır. Bülent Arınç’ın çocuklarından biri 16 yaşında geçirdiği trafik kazası sonrasında hayatını kaybetmiştir.

Orta seviyede İngilizce bilen ünlü siyasetçi Bülent Arınç siyaseti bırakacağı yönünde sinyaller vermiştir.

Bülent Arınç uzun yıllardan bu yana siyaset sahnelerinde aktif rol oynayan  isimlerden biridir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın