Buket Dereoğlu Kimdir?

Buket Dereoğlu Kimdir?

Buket Dereoğlu 1 Ocak 1970 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen İzmirli olan ünlü oyuncu Buket Dereoğlu 46 yaşındadır. Annesinin ismi İdil olan ünlü oyuncunun anne ve babası daha çocuk yaşlardayken boşanmıştır.

Buket Dereoğlu üniversite eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Tiyatro bölümü üzerine tamamlamıştır. Buket Dereoğlu’nun gözleri yeşil, saçları ise sarıdır.

Buket Dereoğlu’nun boyu 1.62 cm, kilosu ise 50’dir. Oğlak burcu olan Buket Dereoğlu ilk evliliğini 1994 yılında Volkan Severcan ile yapmıştır. Mutlulukları uzun sürmeyen çift 1996 yılında boşanmıştır.

Buket Dereoğlu ikinci evliliğini 2004 yılında Özgür Özgülgün ile yapmış ve bu evliliği 2009’da sona ermiştir. Buket Dereoğlu’nun Özgür Özgülgün ile yaptığı evlilikten Can adında birde oğlu vardır.

buket-dereoglu-kimdir

Buket Dereoğlu’nun Sanat Hayatı

Buket Dereoğlu oyunculuk ile ilk olarak annesinin sahibi olduğu “İdil Abla Çocuk Tiyatrosu” sayesinde tanışmıştır.  Tiyatroya devam eden Buket Dereoğlu daha sonra Dormenler Tiyatrosu ve Bülent Kayabaş Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmaya devam etmiştir.

Emlak Bankası ve Maret markasının reklamlarında oynayan Buket Dereoğlu 13 sene süren “Bizimkiler” dizisinde rol almıştır.

Buket Dereoğlu’nun Oynadığı Dizi ve Filmler

Buket Dereoğlu’nun rol aldığı dizi ve filmler arasında; Eve Düşen Yıldırım, SüperTürk, Sudan Sebepler, Müziklerin Efendisi, Artı 18, Papatyam, Gemilerde Talim Var, Arka Sokaklar, En İyi Arkadaşım, Görgüsüzler, Pulsar, Bizimkiler, Tatlı Kaçıklar ve Çiçek Taksi gibi pek çok dizi ve film bulunmaktadır.

 

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın