Brad Pitt Kimdir Kaç Yaşındadır

Brad Pitt Kimdir İşte Hayatı

Doğum Adı: William Bradley Pitt

Doğum Tarihi: 18 Aralık 1963 (51 yaşında, Yay burcu)

Doğum Yeri: Shawnee, Oklahoma, ABD

Boy: 1,80

Eşi: Angelina Jolie (e. 2014), Jennifer Aniston (e. 2000-2005)

Çocukları: Shiloh Nouvel Jolie-Pitt, Vivienne Marcheline Jolie-Pitt, Pax Thien Jolie-Pitt (evlatlık), Maddox Chivan Jolie-Pitt (evlatlık), Zahara Marley Jolie-Pitt (evlatlık), Knox Leon Jolie-Pitt

Ebeveynleri: William alvin Pitt, Jane Etta Pitt

ABD’li oyuncu ve film yapımcısı.

Okulda danışman olan annesi ve kamyon şirketi işleten babası ile Springfield, Missouri’ye taşınmıştır. Burada erkek kardeşi Douglas Pitt ve kız kardeşi Julie Neal ile birlikte yaşamıştır. Muhafazakar bir ailede büyüyen ve Güneyli Baptist olarak yetişen Brad Pitt, Agnostisizm ile Ateizm arasında gidip geldiğini belirtmiştir. Liseyi, Kickapoo High School’da okumuş ve burada golf, yüzme ve tenis takımlarına katılmıştır. 1982’de Missouri Üniversitesi’nde gazetecilik bölümüne başlamıştır.

Brad Pitt saç modeli

Brad Pitt saç modeli

Missouri Üniversitesi’nin gazetecilik bölümünden mezun olmasına kısa süre kala, uzun süredir aklında olan aktörlük kariyerini başlatmak için ailesine Pasadena’daki bir Güzel Sanatlar Akademisi’ne devam edeceğini söyleyerek Hollywood’a gitti. Bir süre çeşitli tanıtımlarda tavuk kostümü giyip, limuzin şoförlüğü gibi işler yaptıktan sonra “Dallas” ve “Another World” gibi dizilerde küçük roller kapmayı başardı.

Brad Pitt intagram fotografları

Brad Pitt intagram fotografları

1989’da Cutting Class isimli düşük bütçeli bir yapımda rol alarak ilgi çekti. Bundan iki yıl sonra People Magazin’in kendisine “Dünyanın En Seksi Adamı” unvanını layık görmesine neden olacak olan, Thelma & Louise’deki on beş dakikalık rolü geldi. Fiziksel özellikleriyle değil oyunculuk yeteneğiyle tanınmak isteyen Pitt, ilerleyen yıllarda bu fırsatı bulacağı Interview With The Vampire (1994), 12 Maymun (1995), Seven (1995), Fight Club (1999) gibi pek çok filmde oynadı.

Pitt eski nişanlıları Juliette Lewis ve Gwyneth Paltrow ile olan birlikteliklerinin ardından 2000 yılında “Friends” dizisiyle yıldızı parlayan Jennifer Aniston ile evlendi. 2005’de Mr. & Mrs. Smith çekimlerinde başrolü paylaştığı Angelina Jolie ile birlikteliği başladı. Angelina Jolie’nin evlat edindiği Maddox, Zahara ve Pax isimli çocukları kendi nüfusuna aldı, böylece onların soyadı Jolie-Pitt’ oldu. 2006’da Shiloh Nouvel Jolie Pitt adını verdikleri ilk biyolojik çocukları dünyaya geldi. Bundan sonra ikiz bebeklere hamile kalan Angelina Jolie’den 12 Temmuz 2008 tarihinde Fransa’da Vivienne Marcheline adında bir kız, Knox Leon adında bir erkek çocuk sahibi olmuştur. Brad Pitt ve Angelina Jolie çiftinin 2014 yılı itibariyle 3’ü evlatlık 3’ü biyolojik olmak üzere 6 çocukları bulunmaktadır.

Brad Pitt doğal foto

Aynı zamanda yapımcılık yapan Pitt 2006’da The Departed filmi ile En İyi Film Oscar’ını aldı. 2014 Oscar ödüllerinde Brad Pitt‘in yapımcılığını yaptığı 12 Yıllık Esaret filmi En iyi film, En iyi uyarlama senaryo ödüllerini kazanmıştır.

23 Ağustos 2014 tarihinde Angelina Jolie ile Fransa’da özel bir törenle evlendiler. Angelina Jolie, Brad Pitt çifti medyada kısaca “Brangelina” olarak anılırlar.

2015’te By the Sea filminde başrolü eşi ve aynı zamanda filmin hem senaristi hem de yönetmeni olan Angelina Jolie ile paylaşıyor. Yapımcılığını da Brad Pitt‘in üstlendiği film 13 Kasım 2015’te vizyona giriyor.

Gelen Aramalar : 

  • Brad Pitt boyu
  • Brad Pitt kimdir
  • Brad Pitt  boy
  • Brad Pitt nereli
  • Brad Pitt kaç yaşında
  • Brad Pitt çocukları

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın