Birce Akalay Kimdir?

Birce Akalay Kimdir?

Yasemin Akalay ve Sercan Akalay’ın kızları olan Birce Akalay, 19 Haziran 1984 yılında İstanbul’da doğdu. Pera Güzel Sanatlar Liseli tiyatro bölümünde lise eğitimini tamamlayan güzel oyuncu 2003 yılında liseden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nü kazandı.

Ancak eğitimini tamamlayamayan Birce Akalay daha sonra Haliç Üniversite’sine girerek Tiyatro bölümünü kazandı ve mezun oldu.

Birce Akalay Kimdir? Birce Akalay Nereli Kaç Yaşındadır?

Birce Akalay’ın Oyunculuk Hayatı Nasıl Başladı?

Birce Akalay’ın ekranlarla tanışması ilk olarak 2004 yılındaki Türkiye Güzellik Yarışması’na girmesiyle başladı. Güzellik yarışmasında üçüncü olmaya hak kazanan Birce Akalay Avrupa Güzellik Yarışması’nda Türkiye’yi temsil ederek yarı finalde kadar ilerledi.

Star TV ve Tv8’de spor spikerliği görevini üstlenen Birce Akalay daha sonra Şampiyonlar Ligi Özel ve 8. Etap gibi programlarda sunuculuk yaparak ekranlarda tanımaya başlamıştır. 2007 yılına gelindiğinde oyunculuğa başlayan Birce Akalay oynadığı dizilerde başarılı bir performans sergilemiştir.

Birce Akalay’ın Oynadığı Diziler Ve Filmler

Birce Akalay birçok dizi ve filmde genelde başrol oyuncusu olarak boy gösterdi. Birce Akalay’ın oynadığı diziler; Asi, Kader, Senin Uğruna, Alayına Siyan, Kış Masalı, Yer Gök Aşk, Böyle Bitmesin, Ben Onu Çok Sevdim, Küçük Ağa, Evli ve Öfkeli ile Hayat Bazen Tatlı’dır.

Birce Akalay’ın rol aldığı filmler ise Son Ders: Aşk ve Üniversite, Nefes: Vatan Sağolsun, Sizi Seviyorum ve Deli Ormanlı filmleridir.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın