Bilal Erdoğan Kimdir Kaç Yaşındadır?

Pek çok işe el atmış ve farklı sektörlerde gelişim için boy göstermiş olan Bilal Erdoğan kimdir, kaç yaşındadır ve nerelidir konulu sorularınıza cevap bulabilmek için bu yazımızdan yardım alabilirsiniz. Son yıllarda ismi pek çok farklı yönlerden duyulan Bilal Erdoğan’ın hayatı nasıl geçti, hangi işler ile meşgul oldu ve hangi ortaklıklar ile % kaç hisseler ile işlerine devam etti kısaca hayatından bahsederek, iş hayatına da göz atalım.İşte kısaca Bilal Erdoğan kimdir, nereli, kaç yaşındadır?

Bilal Erdoğan Kimdir?

Bilal Erdoğan’ı aslında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından oğlu olmasından kaynaklı olarak hepimiz tanıyoruz. 1980 yılında 23 Nisan günü tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini açan Bilal Erdoğan, Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın oğludur. Annesi ise Emine Erdoğan olarak kayıtlara geçmiştir. Bilal Erdoğan toplamda 4 çocuklu bir ailenin oğludur. Kardeşleri ise, Sümeyye Erdoğan, Esra Erdoğan ve Burak Erdoğan’dır.

Lise eğitimi hakkında biraz bilgiler vermemiz gerekirse eğer, lise eğitimini yaptığımız araştırmalar sonrasında, İstanbul Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi olduğu bilinmektedir. Lise eğitimi bittikten daha sonra, Amerika Birleşik Devletleri’ne yüksek eğitimini alabilmek için gittiği bilinmektedir. Görüldüğü üzere, Bilal Erdoğan, 2003 yılında Harvard Üniversitesi’nde Mastırını Kamu yönetimi olarak tamamlamıştır. Daha sonra ise, 2004 yılından sonra, Dünya Bankası adı altında stajyer olarak eğitim hayatına devam etti. Staj hayatını tamamlayan Bilal Erdoğan, ilk olarak Brookings Institute’de araştırma görevlisi olarak işe başladığı bilinmektedir.

İş hayatına Washington’un önde gele araştırma kuruluşlarının birisinde yapan Bilal Erdoğan, iş hayatında daha sonra farklı sektörlere yönelerek, gelişimler sağlamaya çalıştı.

Ticaret sektöründe ise ilk adım 2006 yılında, Atagold şirketine ortak olarak başladığı da bilinmektedir. Daha sonralarında ise, 2008 yılında kozmetik sektörüne giriş yaparak, ithal mal pazarlayan Maye Dış Ticaret LMT. Şirketine ortak oldu.

Askerlik görevini ise, Burdur 58. Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı’nda 2009 yılında tamamladı. Terhis olduktan sonra ise Doruk Izgara ortağı olarak, bunun yanında da, Mis Hediyelik Eşya Sanayi şirketine de ortak olduğu bilinmektedir.

bilal

Bilal Erdoğan Nereli?

Bilal Erdoğan’ın nereli olduğunu merak eden araştırmalarımız için ise, Recep Tayyip Erdoğan’ın aslen Rizeli olduğu bilinmektedir. Bilal Erdoğan Rizeli olup, İstanbul da dünyaya geldiği bilinmektedir.

Bilal Erdoğan Kaç Yaşındadır?

Kısa sürede pek çok ortalığa imza atan Bilal Erdoğan, 1980 doğumlu olup, 35 yaşında olduğu bilinmektedir. 2003 yılında ise, Reyhan Uzuner ile evlendiği bilinmektedir.

Bilal Erdoğan resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın