Beyazıt Öztürk Kimdir?

Beyazıt Öztürk Kimdir?

Beyazıt Öztürk, 12 Mart 1969 tarihinde Bolu’da dünyaya geldi. O dönemde üniversite sınavları iki oturum şeklinde olduğundan dolayı ilkini kazandı fakat ikincisini kazanamadı. Resim kabiliyeti de var olduğu için Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne girdi. Boyu 1.84 olan Öztürk basketbolda da oldukça iyidir. Basketbol takımından da lisans aldı.

BEYAZIT  ÖZTÜRK

Beyazıt Öztürk’ün Kariyeri

Üniversite okuduğu dönemde Eskişehir’de bulunan radyolarda bir süre çalıştı. R harfini söyleyemediği için sadece programı hazırlayan kişi oldu. İleriki zamanlarda arkadaşları ile birlikte ‘Genç Radyo’ adında bir radyo programı kurdu ve adını duyurdu. Öğrencilik döneminde 5 tane sergi açtı.

Profesyonel anlamda radyoculuğa geçtikten sonra İstanbul’a gitti. Burada Radyo Klasta Gece Tavuğu adlı programı sundu. Çok büyük bir kitleye sesini duyurması açısından Beyazıt Öztürk’ün kariyer hayatında önemli bir yere sahiptir. Daha sonra Number One Tv’ye geçiş yaparak ‘Beyaz’ adını verdiği programı sundu. Uzun bir süre burada radyo programcılığı yaptıktan sonra Kanal 6’da farklı bir program ile izleyicilerle buluştu. Herkes tarafından tanınan bir isim haline gelmesini de Beyaz Show’a borçludur. Yıllar boyunca en çok izlenen Talk Show programı oldu.

Ünlü komedyen aynı zamanda müzikle de ilgilendi. 1999 yılında Gemilerde Talim Var adlı albümünü piyasaya sürdü.

Beyazıt Öztürk’ün ilk sinema filmi, Nihavend Mucize adındaki filmdir. Daha sonra Biz Size Aşık Olduk adlı televizyon dizisinde boy gösterdi. 2004 yılında ise Karım ve Annem adındaki dizide Levent karakterine can verdi. 2005 yılında O şimdi Asker filminde rol aldı. Hala Beyaz Show adındaki programı devam etmektedir.

 

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın