Beşinci Boyut Salih Kimdir Gerçek Adı Ne?

Beşinci Boyut isimli dizileri herhalde bilmeyen yoktur.Samanyolu ekranlarında yayınlanan her bölümü birbirinden güzel mesaj veren en güzel dizilerden biridir.Hafta içi belirli saatlerde yayınlanmaktadır.Peki Beşinci Boyut Salih kimdir? Gerçek adı nedir?

Beşinci Boyut Salih Kimdir Gerçek Adı Ne? Cengiz Toraman Kimdir?

Cengiz Toraman Kimdir?

Beşinci Boyutta Salih isminle tanınmış bir isimdir gerçek adı ise Cengiz Toramandır.1972 yılında doğmuş bir isimdir.Eskişehir’li bir isimdir.İlk ve Orta okulu Eskişehir’de tamamlamıştır.Ardındandan 1989 yıllarında Eskişehir Mimarlık Fakültesi Maden Mühendisliği bölümünü kazanmıştır.Bu yıllarda Eskişehir ilinde amatör olarak tiyatro oynamaya başlamıştır.Ayrıca bir yandan tiyatro oynarken bir yandan özgün müzikler üretmiştir birçok tiyatronun özgün müziğini kendisi besletelemiştir.

Yıl 1992 olduğunda Maden Mühendisliği okurkan okulu bırakmış ve Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümüne giriş yapmıştır.Okul hayatı boyunca ünlü isimlerin yönetmiş olduğu tiyatrolarda oynama başarısında bulunmuştur.Bunlardan bazıları Dinçer Sümer Martı tiyatrosu, Murat Karasu’nun Oyun nasıl oynanmalı adlı oyunlarıdır.Kendini ilerletti ve artık tiyatro çalıştırıcısı haline geldi.Bazı amatör üniversite topluluklarında dersler vermiştir.Kendisinin yazmış olduğu Kutup Yıldızı isimli oyun 2 yıl boyunca Eskişehir Şehir tiyatrolarında gösterilmiştir.

2005 yılında konservatuvar görevini bırakarak televizyona giriş yapmıştır.Özellikle Beşinci Boyut adlı programdaki başarılı performansı ile göz doldurmuş herkes onu Salih olarak sevmiş saymıştır.Gitar ve şarkı söylemeyi seven bir isimdir.

Bizlerde Kimdirki ekibi olarak başarılı oyuncu Cengiz Toraman diğer bir ifade ile Beşinci Boyut Salih’e başarılarının dahada devam etmesini severek dizileri izlediğimizi belirtmek isteriz.

1 Yorum

  1. Abdullah metin 8 Ağustos 2015

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın