Bergüzar Korel Kimdir?

Bergüzar Korel Kimdir?

Bergüzar Korel 27 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Bergüzar Korel’in babasının adı Tanju, annesinin ismi Hülya’dır. Babası da oyuncu olan Bergüzar Korel ilkokul eğitimini Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu’nda aldı.

İlkokulu tamamladıktan sonra koleje yazılan Bergüzar Korel üniversite eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi tiyatro bölümü üzerine almıştır.  35 yaşında olan ünlü oyuncu Bergüzar Korel’in boyu 1.79 cm, kilosu ise 57’dir.

Saçları ve gözleri koyu kahverengi olan Bergüzar Korel başak burcudur. Bergüzar Korel’in Halit Ergenç ile mutlu bir evlilik hayatı bulunmaktadır.

Bergüzar Korel Kimdir?

Bergüzar Korel Hakkında Merak Edilenler

Bergüzar Korel 1998 yılında ekranlarla tanışmış ve ilk olarak Kırık Hayatlar adlı dizide rol almıştır  Bergüzar Korel’in rol aldığı ilk film ise Kurtlar Vadisi Irak’tır.

Sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak rol alan Bergüzar Korel birçok spor dalında eğitim almıştır. Voleybol ve buz pateni üzerine eğitimler alan Bergüzar Korel sunuculuk da yapmıştır. Reklamlarda da rol alan Bergüzar Korel 2006 yılında “Altın Kelebek” ödülü almıştır.

Bergüzar Korel’in Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Bergüzar Korel’in rol aldığı dizi ve filmler arasında; Aşk Geliyorum Demez, Kurtlar Vadisi Irak, Şen Olasın Ürgüp, Karadayı, Muhteşem Yüzyıl, Bitmeyen Şarkı, Binbir Gece, Zeytin Dalı, Cemalim ve Kırık Hayatlar’dır.

Bergüzar Korel şu an Kanal D ekranlarında yayınlanan Vatanım sensin adlı dizide Azize rolünü canlandırmaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın