Beren Saat Kimdir Nereli?

Beren Saat Kimdir Nereli?

Emekli öğretmen Ayla Saat ve Hüseyin Avni Saat’in küçük çocukları olan Beren Saat, kendinden beş yaş büyük Cem adında bir abiye sahiptir. İlk ve orta okulu Ankara’nın en köklü okullarından olan Ted Koleji’nde tamamlamıştır. Yüksek öğretim için de Başkent Üniversitesi’ni tercih etmiştir. Bu üniversitede İşletme Bölümü’nü bitirmiştir. Henüz üniversitede okurken önceden başvurduğu Türkiye’nin Yıldızları adlı Televizyon programından beklediği yanıtı aldı. Katıldığı bu programdan 2.lik gibi güzel bir sonuç aldı. Bu olay sayesinde artık şanın ve şöhretin kapıları Beren Saat’e aralanmış oldu. 2004 ve 2005 yıllarında yer aldığı projeler ile iyice halk tarafından benimsendi. Fakat onu gerçek anlamda meşhur eden dizi Hatırla Sevgili oldu. Bu sayede rol aldığı dizi reyting rekortmeni oldu. İlk sinema filmi ise Güz Sancısı filmi oldu. Güz Sancısı 2008 yapımı bir film. Aşk-ı Memnu dizisinde hayat verdiği Bihter karakteri de izleyiciler tarafından çok beğenildi ve benimsendi. İngilizce ve İspanyolca bilen Beren Saat, boş zamanlarında dans etmeyi ve tenis oynamayı tercih etmektedir. 2007 yılında Bülent İnal ile bir ilişki yaşayan Beren Saat, 2009 yılında ilişkiyi sonlandırdı ve 2014 yılında gerçek aşkı Kenan Doğulu ile dünya evine girdiler. Düğün harika davet ve organizasyon ile ABD’nin Los Angeles şehrinde gerçekleşti. Çift düğünleri için Türkiye’deki misafirlerini kendileri bizzat getirdi.

Beren Saat Kimdir?

Beren Saat, Ayla Saat ve Hüseyin Avni Saat’in biricik kızlarıdır. Başarılı bir eğitim öğretim hayatının ardından sanatçılıkla buluşan Beren Saat, çok başarılı işlere imza atmıştır. Şu an da Kenan Doğulu ile problemsiz yürüyen bir evlilikleri var.

Beren Saat Nereli?

Beren Saat’in memleketi başkent Ankara’dır. Bütün eğitim öğretim hayatı da burada gerçekleşmiştir. Şöhret kapılarının açılması ile de çeşitli illere yolculuklar yapmıştır.

Beren Saat Kaç Yaşında?

26 Şubat 1984 yılında doğan Beren Saat bugün 31 yaşındadır. Balık burcunun özelliklerini de bünyesinde taşır.

Beren Saat resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın