BERAT ALBAYRAK KİMDİR? 

BERAT ALBAYRAK

Trabzon’da dünyaya gelen 21 Şubat 1978 doğumlu Berat Albayrak. Siyasetçi ve iş adamı  olan Berat Albayrak 24 Kasım 2015 tarihinden beri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı olmaktadır.
Trabzon’un Dernekpazarı ilçesinin Yenice köyünden olan Albayrak, Lise eğitimini  Özel Fatih Koleji’nde yapmıştır ve üniversite eğitimini İstanbul Üniv. İngilizce İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.
Albayrak daha sonrada ise NY Cityde bulunan Pace Üniv.’nde finans üzerine MBA yapmıştır. Çalık Holding adı altında görev yaptı. Türkiye’ye döndükten sonra enerji kaynaklarının finansmanı üzerine bir de doktora yaptı.
Birçok şirkette üst düzey başarılı işlere imza atan Berat Albayrak bir dönemde ise Sabah gazetesinde köşe yazarlığında bulunmuştur.
7 Haziran seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’den milletvekili olarak meclise girdi. A.Davutoğlu başbakanlığındaki Hükümet’in Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bakan olarak tayin edildi. Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. Türkiye Hükûmeti’nde bu görevine devam ederek bir çok başarının altına imzasını atmayı başarmıştı.
Üç çocuk babası olan Berat Albayrak ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadıdır.
 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın