Bensu Soral Kimdir?

Bensu Soral Kimdir?

Bensu Soral, 23 Mart 1991 yılında dünyaya geldi. Oyuncu olarak tanıdığımız Hande Soral’ın kız kardeşi olan Bensu Soral, aslen Bursalı’dır. 163 cm boyunda olan güzel oyuncu, 55 kilo ağırlığındadır. Burcu kovadır ve gözleri yeşil renktedir. Henüz evli değildir fakat Hakan Baş ile Bensu Soral’ın ilişkisi gayet güzel bir şekilde devam etmektedir.

Bensu Soral, lise eğitimini İnegöl Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde grafik üzerine eğitim görmeye başladı ve bu üniversiteden mezun oldu. Bir süre modellik yaptıktan sonra ablasının desteği sayesinde oyunculuğa yönelen Bensu Soral, oyunculuk deneyimini tattıktan sonra mankenliği tamamen bıraktı.

Bensu Soral Kimdir?

Bensu Soral’ın Oyunculuk Hayatı

‘Yol Ayrımı’ adlı dizi ile ilk defa televizyon ekranlarına çıkan Bensu Soral, daha sonra ‘Vicdan’ dizisinde rol aldı. Burada sergilediği performans ile yapımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Bu dizinin ardından bir gençlik komedi dizisi olan ‘Boynu Bükükler’de ana karakterlerden birisini canlandırdı. 2015 yılında ise ‘Tatlı Küçük Yalancılar’ adlı dizide başrolde yer aldı. Dizinin erken final yapmasına rağmen, Bensu Soral bu dizide oyunculuğu ve güzelliği ile oldukça dikkat çekti. Aynı zamanda Murat Dalkılıç’ın ‘Kader’ isimli şarkısının klibinde ekranlara çıktı. Duru güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken oyuncu, başrollerini Aras Bulut İynemli ve Çağatay Ulusoy ile paylaştığı ‘İçerde’ dizinde rol almaktadır.

Güzel oyuncu aynı zamanda Max Factor adlı kozmetik markasının reklam yüzü oldu.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın