Bennu Yıldırımlar Kimdir?

Bennu Yıldırımlar Kimdir?

22 Kasım 1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Bennu Yıldırımlar liseyi bitirdikten sonra İstanbul Devlet Konservatuarı’na yazılmış ve oyunculuk eğitimi almıştır. 47 yaşında olan ünlü oyuncu üniversite eğitimini sürdürürken tiyatroda da yer aldı.

1988 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları’nda rol alan Bennu Yıldırımlar konservatuar eğitimini 1990 yılında tamamlamıştır. Daha sonra İngiltere’ye giden ünlü oyuncu burada bir yıl boyunca eğitimler aldıktan sonra Türkiye’ye geri dönmüştür.

Bennu Yıldırımlar’ın boyu 1.69 cm’dir. 61 kilo ağırlığında olan Bennu Yıldırımlar’ın saç ve göz rengi kahverengidir. Bennu Yıldırımlar Bülent Emin Yarar ile evlidir.

bennu-yildirimlar-kimdir

Bennu Yıldırımlar’ın Oyunculuk Kariyeri

Bennu Yıldırımlar ekranlara ilk defa 1997 yılında yayınlanan “Süper Baba” dizisiyle merhaba dedi.  Reklam filmlerinde de rol alan Bennu Yıldırım’ın oynadığı reklamlar arasında AEG, banka reklamları ve Bosch markasının reklamları bulunmaktadır.

Bennu Yıldırımlar’ın ekranlarda bu kadar çok tanınmasına vesile olan dizi ise “Yaprak Dökümü” dizisi olmuştur.

Bennu Yıldırımlar’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Bennu Yıldırımlar’ın rol aldığı dizi ve filmler; Gönülden Gönüle, Gençler, Perili Köşk, Gülen Ayva Ağlayan Nar, Ağrı’ya Dönüş, Süper Baba, Eski Fotoğraflar, Kaç Para Kaç, Utanmaz Adam, Üzgünüm Leyla, Bir Tatlı Huzur, Maki, Yaprak Dökümü, Gökten Üç Elma Düştü, Kart Öyküleri, Umutsuz Ev Kadınları, Gönül İşleri Ve 2016 yılında rol aldığı Ağustos Böcekleri Ve Karıncalar’dır.

Güncelleme

Bennu Yıldırımlar

İstanbul’da 1969 yılında doğmuştur.İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı (Tiyatro Bölümü) mezunudur. Yıldırımlar ayrıca 1990-1991 yılları arasında İngiltere Londra Westminster Adult Education Institute’te drama eğitimi almıştır. 1995’ten bu yana İstanbul Devlet Tiyatroları oyuncusu olan Bennu Yıldırımlar2016’da Shakespeare’in 12. Gece oyununda Olivia’yı canlandırma başarısını göstermiştir. 1988’deki Perili Köşk adlı TRT dizisinden Süper Baba’ya veFox TV dizisiKadın’a kadar birçok dizi ve sinemada rol almıştır. Garanti Bankası, Ariel ve Axess reklamlarında oynamıştır.

Tiyatro – Dizi – Sinemalar

1990 yılında Anton Çehov’un yazdığı Üç Kız Kardeş oyunu ile süren tiyatro serüveninde Reşat Nuri Güntekin’in meşhur Yaprak Dökümü eserinden uyarlanan tiyatro oyununda rol almıştır. Aynı adı taşıyan Kanal D dizisinde de oynama şansı yakalayan Bennu Yıldırımlar Umutsuz Ev Kadınları dizisinde de rol almıştır. 1992’deki Adada Son Gece filmiyle başlayıp, 2009 yılında Gökten Üç Elma Düştü’ye uzanan sinema oyunculuğu kariyerine sahip olmuştur. Şimdilerde Fox TV’nin ilgi çeken “Kadın” dizisinde oynamaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın