Belçim Bilgin Kimdir?

Belçim Bilgin Kimdir?

31 Ocak 1983 yılında dünyaya gelen Belçim Bilgin Ankara’da doğmuştur.33 yaşında olan ünlü oyuncunun saç rengi ve gözleri kahverengidir. Belçim Bilgin’in boyu 1.63 cm, kilosu ise 54’tür. Kova burcu olan ünlü dizi ve sinema oyuncusu ilkokul eğitimini Salih Alptekin İlkokulu’nda almıştır.

Daha sonra babasının tayini çıkan Belçim Bilgin ailesiyle birlikte İskenderun’a taşınmıştır.  Lise eğitimini Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nde alan Belçim Bilgin liseden 1999 yılında mezun oldu.

Üniversite eğitimi almak için tekrar Ankara’yı seçen ünlü oyuncu Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde bilgi ve belge yönetimi bölümünü okudu. Şu an yılmaz Erdoğan’la evli olan Belçim Bilgin’in Rodin adında bir oğlu bulunmaktadır.

belcim-bilgin-kimdir

Belçim Bilgin’in Oyunculuk Kariyeri

Belçim Bilgin bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan’la Tanıştı. Yılmaz Erdoğan’ın Beşiktaş Kültür Merkezi’ndeki derslerine katılan Belçim Bilgin “Sıfır Kilometre” adlı oyunda oynamıştır.

Daha sonra okulunu donduran ünlü oyuncu Paris’e giderek burada iki yıl yaşamıştır. Paris’te “Dol” filminde rol alan Belçim Bilgin 2006 yılında Türkiye’ye döndü. “Sıfır Kilometre” filmi sayesinde Cannes Film Festivali’ne katılan Belçim Bilgin daha sonra pek çok dizi ve filmde rol almıştır.

Belçim Bilgin’in Oynadığı Dizi ve Filmler

Belçim Bilgin’in rol aldığı dizi ve filmler içerisinde Kördüğüm, Kelebeğin Rüyası, Sessiz, Gergedan Mevsimi, Güz Sancısı, Hatırla Sevgili, Aş Tesadüfleri Sever, Annemin Yarası Ve Sadece Ben gibi pek çok proje bulunmaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın