Barış Arduç Kimdir?

Barış Arduç Kimdir?

Küçük Hanımefendi, Dinle Sevgili, Pis Yedili dizilerinde 2011 yılından itibaren rol almaya başlayan Barış Arduç, Benim İçin Üzülme, Bugünün Saraylısı, Racon: Ailem İçin (2015) dizileriyle tanınan ve beğenilen bir oyuncu olarak adını duyurmuştur.

Son olarak halen Kiralık Aşk dizisinde Ömer İplikçi karakterine hayat veren Arduç, başarılı oyunculuğu ve sosyal sorumluluk projelerindeki aktif çalışmalarıyla adından söz ettirmektedir.

Oyunculuk Öncesinde Barış Arduç

Arduç, 1987 İsviçre doğumludur. Ailesi Arduç daha ilkokula başlamamışken Türkiye’ye kesin dönüş yapmıştır. Öğretimini Türkiye’de tamamlayan Arduç’un oyunculuğa adım atmasına Ayla Algan ile tanışması sebep olmuştur.

1999 Gölcük depreminde orada bulunan Barış Arduç annesi, babası ve kardeşleri ile deprem sonrasında Bolu’ya taşınmak zorunda kaldılar. Lise 1. Sınıfa kadar Bolu’da bulunan Arduç, ailesinin İstanbul’a taşınması sebebi ile lise eğitimini İstanbul’da tamamladı.

Barış Arduç Kimdir? Barış Arduç Nereli Kaç Yaşındadır?

Çalışma Hayatı ve Oyunculuk Kariyeri

Kayseri Erciyes Üniversitesi Spor Akademisi’ni kazanan Barış Arduç ailesi yanına, okula adapte olamadığından geri döndü. Aktif ve profesyonel olarak su altı ve su sporları ile hentbol, basketbol, futbol gibi sporlarla ilgilenen Arduç, İstanbul’da Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’na bağlı olarak Şile’de sekiz yıl kadar cankurtaranlık yaptı.

Tiyatro sanatçısı Ayla Algan ile tanıştıktan sonra Arduç, 2011 yılından itibaren dizilerde yardımcı oyuncu olarak profesyonel dizi deneyimlerine başlamıştır. Kiralık Aşk dizisindeki başarısı ve sosyal sorumluluk projelerindeki aktif çalışmaları Arduç’un popülerliğini artırmaya devam etmektedir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın