Banu Zorlu Kimdir Kaç Yaşında

Banu Zorlu’nun Hayatı : Ekranın sevilen simalarından biri olan ve hem şarkıcılık hem de oyunculuk yapan başarılı oyuncu kariyerine başarılı adımlarla devam etmekte ve ekranın aranan isimlerinden biri haline gelmektedir. Babası film yönetmeni annesi ise senaryo yazarıdır. Banu Zorlu doğar doğmaz İsviçre’nin Zürih şehrine yerleşmişlerdir. Buradan sonra da Almanya’ya gitmişler ve bir sure burada yaşamışlardır.

Banu Zorlu Kimdir

Lise zamanında TRT Radyo Evi’nin açtığı sınavı kazanan ünlü oyuncu solist olarak farklı dillerde şarkı söylemiştir. Yedi farklı dilde şarkı söyleyebilen nadir sanatçılardan biri olan sanatçı popüler anlamda ilk albümü olan “boom boom”u 2004 senesinde Dubai’de piyasaya sürmüştür. Türkiye’de müzik çalışmalarına devam eden Banu Zorlu 2006 yılında Aşk adlı albümü 2008 tarihinde de Gönül Çiçekleri adlı albümleri piyasaya sürmüştür. Oyunculuğuyla da göz dolduran başarı sağlayan ünlü oyuncu birçok dizi ve filmde başrol oynamıştır. Şimdiye kadar 10 sinema filmi ve 4 dizide kamera karşısına geçerek oyunculuk konusunda da başarılı işlere imza atarak adından söz ettirmiş ve başarılı bir kariyere imza atmıştır.

Ayda isminde bir kız kardeşi bulunan güzel oyuncu ve şarkıcının film ve dizileri Sevgi Damlacıkları, Sevgi Demeti, Büyülü Gözler, Hayat Bazen Tatlıdır, Şöhret Skandalı, Perçem, Aşk Beklemez, Akasya Durağı ve Küçük Ağa adlı yapımlar bulunmaktadır. Küçük Ağa dizisinde Yeşim adlı karaktere hayat veren ünlü oyuncu başarılı işlere imza atmış ve güzel bir oyunculuk sergilemiştir. Ünlü oyuncu ekranın sevilen ve değer verilen isimlerinden biri olmuştur ve Banu Zorlu Kimdir Kaç Yaşında gibi sorular ünlü oyuncunun hayatı hakkında merak edilen konulardan bazılarıdır ve güzel bir kariyere sahip olan oyuncu oldukça başarılıdır.

Banu Zorlu’nun Doğum Tarihi: 2 Aralık 1980 tarihinde dünyaya gelmiştir.

Banu Zorlu’nun Boyu: Ünlü oyuncunun boyu 1.70’tir.

Banu Zorlu’nun Kilosu: Başarılı sanatçının kilosu 56’dır.

Banu Zorlu’nun Göz Rengi: Ünlü şarkıcının göz rengi yeşildir.

Banu Zorlu’nun Burcu: Yay burcu olan sanatçı burcunun özelliklerini taşımaktadır.

Banu Zorlu’nun Doğum Yeri: İzmir’de dünyaya gelen ünlü oyuncu sanatçı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.

Banu Zorlu’nun Eğitimi: İlköğrenimini İzmir İtalyan İlköğretim Okulunda yapan Zorlu Fransız Lisesinde eğitimine devam etmiştir. İlkokuldan sonra konservatuvar sınavına girmiştir ve bu sınavla birlikte yarı zamanlı piyano bölümünü kazanmıştır. Lisede okurken konservatuvarın şan bölümü sınavlarına girmiş ve bu sınavla birlikte opera bölümüne girmiştir. Liseden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Şan ve Opera bölümüne girmiştir. Bu okulda piyano, solfej, ritm, mimik,rol ve sahne dersi almıştır. Daha sonrasında ise Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera bölümünü kazanmıştır. Bu okulda da İtalyanca, Almanca,İngilizce, tiyatro, sahne, diksiyon, ensemble, opera tarihi ve piyano gibi dersler alarak eğitimine devam etmiştir.

Banu Zorlu’nun Kullanmış Olduğu Sosyal Medya Hesapları:

twitter https://mobile.twitter.com/banuofficial

instagram https://instagram.com/zorlubanu/

Banu Zorlu Resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın