Banu Çiçek Kimdir?

Banu Çiçek Kimdir?

Banu Çiçek 1978 yılında Almanya’da dünyaya geldi. 38 yaşında olan güzel oyuncu liseyi İzmir Eşrefpaşa Lisesi’nde okudu. Mersin Üniversitesi Tiyatro bölümünden 2001 yılında mezun olan Banu Çiçek 2001 yılında Adana Devlet Tiyatrosu’nda Cadı Kazanı adlı tiyatroda ilk defa profesyonel tiyatro hayatına başladı.

Banu Çiçek’in saçları ve gözleri kahverengidir.  Banu Çiçek müzisyen Zafer Aslan ile evlidir. Banu Çiçek Çağdaş Drama Derneği üyesidir. Ayrıca 2008 yılından beri Emre Kınay ile birlikte Duru Tiyatrosu’nda eğitmenlik yapmaktadır.

.  Banu Çiçek müzisyen Zafer Aslan ile evlidir

 

 

Banu Çiçek’in İlgi Alanları Nelerdir?

Banu Çiçek  dans etmeyi çok sevmektedir. Bu sebeple her yerde dans edebilen Banu Çiçek  uzun yılardan beri drama liderliği yapmaktadır.

Latin dansları üzerine yoğunlaşan Banu Çiçek tango ve sirtakiye karşı özel bir ilgisi bulunmaktadır.

Dans hocası olabilmek için ders almaya devam eden Banu Çiçek pek çok sosyal sorumluluk projesini de beraberinde yürütmektedir.

Banu Çiçek’in Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Banu Çiçek’in rol aldığı dizi ve filmler arasında Şaşıfelek Çıkmazı, Metropol Kabusu, 24 Saat, Omuz Omuza, Size Baba Diyebilir Miyim?, Çemberimde Gül Oya, Sensiz Olmuyor, Kavak Yelleri, Beni Unutma, Yol Arkadaşım, IV.Osman, Mezuniyet, Nefes ve Ömre Bedel yer almaktadır.

Banu Çiçek başarılı oyunculuğuyla oldukça dikkat çeken oyunculardan biridir. Önemli projelerde rol alan Banu Çiçek şu an herhangi bir projede yer almamaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın