Aytuğ Kolankaya Kimdir?

Aytuğ Kolankaya kimdir? Aytuğ Kolankaya nereli, Aytuğ Kolankaya kaç yaşında, göz ve saç rengi nedir, Aytuğ Kolankaya vikipedi, evlimidir? sevgilisi veya eşi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak ettikleriniz kimdirki.com da..

Yazar kadromuz ile birlikte Aytuğ Kolankaya biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Aytuğ Kolankaya

       Aytuğ Kolankaya, 1963 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Robert Kolej’de liseyi bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1986 yılında mezun oldu. Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesinde jinekolog (kadın doğum) ihtisasını yaptı. İstanbul’a döndüğünde sırasıyla; International Hospital, Kadıköy Şifa Hastanesi, Anadolu Sağlık Merkezi, Nene Hatun Hastanesi, Universal Hastaneler Grubu, Medical Park Göztepe Hastanesi’nde Tüp Bebek Ünitesi Direktörü olarak görev yaptı.

2011 Mart ayından bu yana Universal Hastaneler Grubu’nda Tüp Bebek Ünitesi Direktörü olarak çalıştı. 2014 Mayıs ayında Ataşehir’de kendi adına açtığı klinikde görevine devam etmektedir.

Yeditepe Üniversitesi’nde Sosyal Antropoloji ve Maltepe Üniversitesi’nde Felsefe dalında doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Aytuğ Kolankaya, 10.000’den fazla Tüp bebek uygulaması, 5000’den fazla Laparoskopi ve Histeri operasyonu gerçekleştirmiş, ayrıca riskli gebeliklerde tanı gibi konularda sertifikasyona sahiptir.

4 yıl boyunca Zahide Yetiş ile birlikte sunduğu ve Kanal D’de yayınlanan Türkiye’nin ilk canlı ve hafta içi her gün yayınlanan sağlık programı “Doktorum”un fikir sahibidir. 2013 Ekim ayından itibaren Kanaltürk ekranlarında hafta içi her sabah canlı yayınlanan “Dr. Aytuğ” programı ile Türkiye’de sağlıkta bilinçlendirme ve doğru bilgilendirme adına çalışmalarına devam etmektedir.

Op. Dr. Aytuğ Kolankaya, 2011 yılında diş macunu reklamında rol aldı.

Eşinden boşanmış olan Aytuğ Kolankaya, bir kız babasıdır. Op. Dr. Aytuğ Kolankaya, Aralık 2011 tarihinde öğretim görevlisi Banu Yılmaz ile evlendi.

Tıbbi İlgi Alanları ve Aktiviteleri:
Tüp Bebek Uygulamaları ve Kısırlık Tedavisi.
Endoskopik Cerrahi
Polikistik Over Sendromu
Obezite
Üyesi Olduğu Mesleki Dernek ve Kurumlar:
TSRM
ÜTD
JODE SHRE
Aytuğ Kolankaya burcu nedir:
      Aytuğ Kolankaya mesleği: Doktor
Aytuğ Kolankaya doğum tarihi: 1963
Aytuğ Kolankaya ölüm tarihi:
Aytuğ Kolankaya biyografisin de eksiklik veya eklemek istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın