Ayşenur İslam Kimdir?

Ayşenur İslam Kimdir?

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak bildiğimiz Ayşenur İslam’ın öğrenim hayatını ve siyaset hayatındaki başarılarını gelin yakından inceleyelim.

Ayşenur İslam Nerelidir?

Ayşenur İslam 16 Ocak 1958 tarihinde İstanbul’un Üsküdar İlçesinde doğmuştur. Babası Mehmet Külahlıoğlu annesi ise Cahide Külahlıoğlu’dur.  İlkokul ve lise eğitimini İstanbul’daki Kadıköy Maarif Koleji’nde tamamlayan Ayşenur İslam, ailesinin Ankara’ya taşınmasından dolayı lise eğitimini Ankara Çankaya’da bulunan TED Ankara Koleji’nde aldı. Başarılı bir lise hayatından sonra İstanbul Üniversitesi’ne girmeye Hak kazanan İslam, bu üniversitede Edebiyat Fakültesi’nde başladığı lisans eğitimine Ankara Üniversitesi Dil Ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olarak sona erdirdi. Yüksek lisansını yine Ankara Üniversitesi’nde bitiren İslam doktora eğitimini Gazi Üniversitesi’nde tamamladı. Akademik kariyerine Ankara Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak devam eden Ayşenur İslam 2005 yılında doçent oldu. Bunun dışında Kültür Ve Turizm Bakanlığı’nda Araştırma Ve Eğitim Genel Müdürlüğü ve Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü de yapan başarılı siyasetçi Yunus Emre Enstitüsünün kuruluşunda ve yönetiminde de önemli görevler ifa etti.

Ayşenur İslam

Ayşenur İslam

2011 yılına kadar süren bu akademik hayatın ardından siyasete atılmaya karar veren Ayşenur İslam 2011 yılı milletvekili seçimlerinde Adalet Ve Kalkınma Partisinden Sakarya 1. Sıra milletvekili adayı olmuş ve meclise girmeye de hak kazanmıştır. 4 yıl milletvekilliği görevini başarıyla yapan İslam 2013 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Yaptığı Kabine Revizyonunda, Fatma Şahin’den Görevi teslim alarak Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı olmuştur. Hala bu görevine devam eden Ayşenur İslam başarılarla dolu akademik ve siyasi hayatının yanı sıra 2 çocuk annesidir ve aldığı görevden de ailevi olarak da oldukça başarılı olduğu anlaşılabilir.

Aynı zamanda Ayşenur İslam’ın eşi eski Adalet Partisi milletvekili Nadir Latif İslam’ın iki oğlundan biri olan Bahadır İslam’dır. Bahadır Celal İslam aynı zamanda Gazze’ye gıda yardımı taşıyan Mavi Marmara isimli gemide doktor olarak da görev yapmıştır.

Ayşenur İslam’ın Özellikleri;

Ayşenur İslam’ın Doğum Tarihi: 16 Ocak 1958

Ayşenur İslam’ın Boyu: 1.69

Ayşenur İslam’ın Kilosu: 64

Ayşenur İslam’ın Göz Rengi: Ela

Ayşenur İslam’ın Burcu: Koç

Ayşenur İslam’ın Doğum Yeri: İstanbul-Üsküdar

Ayşenur İslam’ın Eğitim Durumu: Lisansüstü

Ayşenur İslam’ın Sosyal Medya Hesapları;

Facebook: https://www.facebook.com/AysenurIslamPage

Twitter: https://twitter.com/aysenurislam

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın