Ayşegül Ünsal Kimdir?

Ayşegül Ünsal Kimdir?

17 Ağustos 1973 yılında dünyaya gelen Ayşegül Ünsal İstanbul’da dünyaya geldi. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu olan Ayşegül Ünsal’ın boyu 1.78 cm’dir. Kilosu ise 53 kilodur. 43 yaşında olan ünlü oyuncunun saç rengi siyah göz rengi kahverengidir.

Aslen İstanbullu olan ünlü oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Ayşegül Ünsal 1994 yılında nefes teknikleri üzerine özel eğitimler aldı. Ayşegül Ünsal evli değildir.

Ayşegül Ünsal’ın Oyunculuk Kariyeri

Ayşegül Ünsal ilk olarak 1991 yılında Yasemin Yalçın Tiyatrosu’nda oyunculuğa başladı. “Beni Biraz Yönetir Misin?”adlı oyunda rol alan Ayşegül Ünsal’ın sanat hayatı bu oyunla başladı.

Oyunda hem dansçı hem oyuncu hem de yönetmen yardımcısı olan Ayşegül Ünsal birçok tiyatro oyunu, dizi ve filmde rol aldı.

aysegul-unsal-kimdir

Ayşegül Ünsal’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmleri

Ayşegül Ünsal’ın rol aldığı dizi ve filmler arasında Kiraz Mevsimi, MordKommission, Göl Zamanı, Maskeli Balo, Vali, Sararan Sevdalar, Köprü, Ağgül, Gelin, Kuzenlerim, Babam ve Biz, Sibel, Baba Evi, Sonradan Görmeler, Zamanda Yolculuk, Yaz Ev ve Süper Baba’dır.

Ayşegül Ünsal’ın rol aldığı tiyatro oyunlarıise Tekrar Çal Sam, Ölümsüzler, Klakson borazanlar ve Bırtlar, Benim Küçük Yıldızım, Don Juan’ın Gecesi ve Beni Biraz Yönetir Misin? Bulunmaktadır. Ayşegül Ünsal pek çok dizi, film ve tiyatro oyununda başarılı performanslar sergilemiştir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın