Ayşe Tüter Kimdir?

Ayşe Tüter kimdir? Ayşe Tüter nereli, Ayşe Tüter kaç yaşında, göz ve saç rengi nedir, Ayşe Tüter vikipedi, evlimidir? sevgilisi veya eşi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak ettikleriniz kimdirki.com da..

Yazar kadromuz ile birlikte Ayşe Tüter biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

 

Ayşe Tüter

Yemek Yazarı

Ayşe Tüter, İstanbul’da Boğaziçi’nin Anadolu yakasında Beykoz ilçesine bağlı bir semt olan Çubuklu’da doğmuştur. İki erkek kardeşi vardır. Babası İstanbul, annesi ise Rumeli kökenlidir. 5 yaşındayken biber dolması yapmaya başladı. İlkokulda okumayı söktükten sonra gazetelerde ilk okuduğu köşeler yemek köşeleriymiş. Üsküdar Türk Kız Koleji’nde okuduktan sonra Cağaloğlu Meslek Okulu’nda yemek pişirme ve pasta eğitimi alarak diplomasını aldı. Ardından beş yıldızlı otel şeflerinden kurslarla eğitimini sürdürdü.

Küçük yaşlardan beri yemeğe olan merakını ve birikimlerini; ailesinin, eşinin ve arkadaşlarının yönlendirmesi ile 1996 yılında sofra dergisinin açtığı yemek yarışmasına katıldı. Yemek yarışmasında Kuru fasulyeden tatlı yaparak Türkiye birincisi oldu. Tunus’ta düzenlenen yemek festivalinde 10 kişi ile Türkiye’yi temsil etti. Bir çok ödül plaketi aldı. Yarışmalardan dereceler aldı. Çırağan Sarayı’nda yapılan bir yarışmada ikinci oldu, birçok ödül aldı. Televizyonda ilk kez canlı yayında yemek yapan kadın oldu. 1996 yılından bu yana Samanyolu TV, ATV, Kanal D, TV8, Türkmax, Kanal Türk, Cine 5 gibi birçok farklı kanalda yemek tariflerini paylaştı; Esra Ceyhan, Şebnem Kısaparmak, Ender Saraç, Cenk Eren gibi isimlerle çalıştı. 6 yıl boyunca Sabah Gazetesi’nde yemek köşesi yazdı. Pek çok gazete için özel yemek dergisi ekleri hazırladı. Vatan Gazetesi’nde yemek köşesi yayımlanmaya devam etmektedir.

Yemek kitapları hazırladı ve yayınladı. Banvit’in sponsorluğunda Lezzet Güneşi dergisini çıkardı. Keskinoğlu, Yonca Yağ, Tukaş, Reis, Filiz Makarna, Uyum Marketleri gibi firmalara danışmanlık yaptı.

Ayşe Tüter, 18 yaşındayken evlendi ve 2 oğlu vardır.

Ayşe Tüter, yemekler konusunda 7 kitap yazmıştır.

Yemek Kitapları :
– Ayşe Tüter Ev Yemekleri
– Lezzet Ustası Ayşe Tüter Mutfağımızdaki Bereket
– Ayşe Tüter`le Ramazan Bereketi
– AyşeTüter`le Mutfakta Dört Mevsim
– Lezzet Ustası Ayşe Tüter`le Çay Keyfi
– Ayşe Tüter`le Pratik Mutfak Kolay Tarifler
– Ayşe Tüter`le Pratik Mutfak-Ramazan Bereketi “2 Kitap”

Ayşe Tüter burcu nedir:
Ayşe Tüter mesleği: Yazar
Ayşe Tüter kaç yaşında:
Ayşe Tüter ölüm tarihi:

Ayşe Tüter biyografisin de eksiklik veya eklemek istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın