Ayşe Tolga Kimdir?

Ayşe Tolga Kimdir?

Ayşe Tolga 9 Haziran 1973 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Seramik eğitimi alan Ayşe Tolga’nın boyu 1.72 cm, kilosu ise 55’tir.

43 yaşında olan Ayşe Tolga’nın saç ve göz rengi kahverengidir. Ayşe Tolga 2008 yılında Marsel Eskinazi ile evlendi. 2013 yılında eşinden boşanan Ayşe Tolga’nın Can Yael Eskinazi adını taşıyan bir çocuğu bulunmaktadır.

ayse-tolga-kimdir

Ayşe Tolga’nın Kariyer Hayatı

Ayşe Tolga oyunculuğun yanı sıra moda, sağlık, kültür ve spor konularını içeren programlar hazırlamaktadır. Sunuculuk da yapan Ayşe Tolga moda ve diyet konusunda önemli işler yürütmektedir.

Ayşe Tolga oyunculuğa ilk olarak 1994 yılında “Şehnaz Tango” isimli diziyle başladı. “Şehnaz Tango” dizisi Ayşe Tolga’nın ilk oyunculuk deneyimi olması açısından büyük önem taşımaktadır.

Ayşe Tolga pek çok reklam filminde de oynamış olup başarılı bir oyuncudur. Ayşe Tolga 2004 yılından sonra beslenme sistemleri, detox, masaj terapisi, vücut terapisi üzerine eğitimler almıştır.

Ayrıca parfümcülük eğitimi ve klinik aromaterapi eğitimi de alan Ayşe Tolga cilt ve vücut bakımı konusunda da uzmanlaşmıştır.

Ayşe Tolga’nın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Ayşe Tolga’nın rol aldığı dizi ve filmler arasında; Seksenler, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, Efsane, Beşik Kertmesi, Çifte Bela, Ayrılsak Da Beraberiz, Çarli İş Başında, Ah Bir Zengin Olsam, Aşkın Dağlarda Gezer ve Şehnaz Tango’dur.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın