Ayrılsak da Beraberiz Dizisi Algı Eke Kimdir?

TV 8 ekranlarının fenomen dizisi Ayrılsak da Beraberiz dizisinin en sevilen karakteri Algı Eke Kimdir? Algı Eke kaç yaşında ve nerelidir? İşte Algı Eke hakkında öğrenebileceğiniz tüm bilgiler

ALGI EKE KİMDİR?

Günümüz genç oyuncularından olan ve son dönemlerde oynadığı rollerle yıldızı parlayan Algı Eke aslen Artvinlidir. 16Eylül 1985 tarihinde istanbulda doğmuştur. Anne ile babası uzun yıllar önce boşanmıştır. Annesi 2013 yazında vefat etmiştir. Liseyi Cağaloğlu Anadolu lisesinde okumuştur. Sonra ise yükseköğrenimi için Berlin’e gitmiştir. Burada dramaturji eğitimi almştır. Sonra Türkiyeye dönmüştür ve yönetmen Mustafa şevki doğan ile tanışıp Baba Ocağı isimli dizi ile oyunculuk kariyerine adım atmıştır.

algı-eke-nereli-774

Daha sonra ise sırasıyla Dürüyenin Güğümleri, Keşanlı ali destani ve annem uyurken dizilerinde rol almıştır. Ayrıyetten Pinhani isimli müzik grubunun Yitirmeden isimli şarkısının klibinde oynamıştır. İlk sinema filmi olarak da 20 aralık 2013 tarihli vizyona giren, başrollerini İlker Ayrık ile paylaştığı ‘Kedi Özledi’ isimli filmde oynamıştır. Son olarak Galip Derviş isimli televizyon dizisinde oynamıştır. Algı Eke Şimdilerde ise tv8 ekranlarının yeni ve fenomen olacak dizisi ve başrollerini Mete Horozoğlu ile paylaşacağı ‘Ayrılsak da beraberiz’ isimli tv dizisine hazırlanmaktadır.

ALGI EKE’NİN OYNADIĞI DİZİ VE FİLMLER

2009 yılında Mazi Yaras Sevda karakteri
2013 yılında Kedi ÖzlediKıymet Sönmez karakteri
2014 yılında Guruldayan Kalpler Vicdan karakteri
2008 Baba Ocağı Kısmet Kılıçparlar karakteri
2010 yılında Dürüye’nin Güğümleri Hayriye Gülbayır
2011 yılında Keşanlı Ali Destanı Fehime karakteri
2012 yılında Annem Uyurken İclal Aycan karakteri
2013 yılında Galip Derviş Hülya Uçar karakteri
2015yılında Ayrılsak da Beraberiz dizisi

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın