Aylin Nazlıaka Kimdir?

 

Aylin Nazlıaka Kimdir?

Aylin Nazlıaka 3 Aralık 1968 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Koleji’nin tamamlayan Aylin Nazlıaka lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde almıştır. 2014 yılında “Harward Üniversitesi Yükselen Liderler” programını başarılı bir şekilde tamamlayan Aylin Nazlıaka ilk çalışma hayatına Koç Holding’le merhaba demiştir.

24 yaşındayken insan kaynakları alanında ilk şirketini kuran Aylin Nazlıaka iş dünyasında büyük başarılar elde etmiştir.

Hem Türkiye’de hem de Avrupa’da önemli başarılara imza atan Aylin Nazlıaka çeşitli kongre ve seminerlerde boy göstermiştir. Aylin Nazlıaka evli olup 2 tane çocuğu bulunmaktadır.

Aylin Nazlıaka Kimdir? Aylin Nazlıaka Nereli Kaç Yaşındadır? Aylin Nazlıaka kaç yaşında, göz ve saç rengi nedir, Aylin Nazlıaka evlimidir? Boyu, kilosu ve diğer  tüm  merak ettikleriniz

Aylin Nazlıaka’nın Başarıları

Aylin Nazlıaka iş hayatının başarısının yanı sıra sosyal hayatında da çeşitli başarılara imza atmıştır. Birçok sivil toplum üyeliği bulunan Aylin Nazlıaka Peryön, Endeavor, Özel İstihdam Büroları gibi pek çok derneğe üyedir.

Ayrıca Aylin Nazlıaka canlı olarak yayınlanan “İş ve Kariyer Dünyası” adlı bir programın sunuculuğunu üstlenmiştir.  2014 yılına kadar birçok ödüle layık görülen Aylin Nazlıaka 2001 yılında Yılın İş Kadını, 2008’de Yılın Genç İş Kadını, 2014 yılında ise yılın siyasetçisi ödülüne layık görüldü. Aylin Nazlıaka çok iyi derecede İngilizce ve orta derece Fransızca bilmektedir.

Aylin Nazlıaka’nın Siyaset Hayatı

Aylin Nazlıaka 12 Haziran 2011 yılında seçimlere katılmış ve seçimlerde 24. dönem Ankara CHP milletvekili olmuştur. Aylin Nazlıaka hala Avrupa Birliği uyum komisyonu üyeliği görevini yürütmektedir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın