Aykut İğdeli Kimdir?

Aykut İğdeli Kimdir?

Aykut İğdeli 17 Nisan 1985 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen İzmirli olan oyuncu 1.90 cm boyunda, 85 kilo ağırlığındadır. Aykut İğdeli’nin saç rengi kumral göz rengi ise kahverengidir. Aykut iğdeli evli değildir.

İzmir’i çok seven ünlü oyuncu ilköğretimi İzmir’in Buca ilçesinde okumuştur. Buca Lisesi’nde eğitim hayatına devam eden ünlü oyuncu buradan mezun olduktan sonra Uludağ Üniversitesi’ni kazandı. Üniversitede sahne sanatları üzerin eğitim aldıktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk ile ilgili eğitimler almıştır.

Sporla oldukça ilgili olan Aykut iğdeli 16 yıl boyunca tekvando sporu ile ilgilenmiştir. Tekvando sporunda siyah kuşak almayı başaran oyuncu İzmir’de düzenlenen Tekvando yarışmasına katılmış ve ikinci olmayı başarmıştır.

aykut-igdeli-kimdir

Aykut İğdeli’nin Hobileri

Aykut İğdeli sporu çok sever. Özellikle tekvandoyla iç içe olan ünlü oyuncu tüm spor karşılaşmalarını izlemeyi çok sevmektedir.

Tiyatro ve film izlemeyi seven oyuncu felsefeyle de arası oldukça iyidir. Aykut İğdeli’nin en büyük hobisi karikatürdür. Rock ve klasik müzik dinlemeyi çok seven Aykut İğdeli Fenerbahçe’lidir.

Aykut İğdeli’nin Rol Aldığı Diziler

Aykut İğdeli ilk oyunculuk kariyerine 2009 yılında başladı. 2009 yılında “Deniz Yıldızı” dizisinde rol alan ünlü oyuncu sevenlerine adını duyurmayı başardı.

Deniz Yıldızı dizisinin ardından 2013 yılında “Firuze” adlı dizide rol alan ünlü oyuncu 2016 yılına gelindiğinde “Adını Sen Koy” adlı dizide rol almıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın